№2- 2183/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2008 року Печерський районний суд м. Києва в складі :
головуючого - судді Кафідової О.В.,
при секретарі - Нечаєвій Ю.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія „Оранта „ в особі Оболонського відділення НАСК „Оранта” до ОСОБА_1, 3-тя особа Страхова компанія „Кредо Класік” про стягнення суми виплаченого страхового відшкодування,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача та просить суд постановити рішення, яким стягнути з останньої суму виплаченого страхового відшкодування в розмірі 11198 грн. 45 коп., посилаючись на те, що дорожньо-транспортна пригода сталася внаслідок порушення нею вимог ПДР України, а оскільки цивільна відповідальність останньої була застрахована в СК “Кредо-Класік”, то третя особа відповідно до Закону України “Про обов”язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” сплатила 11651,10 грн. суми страхового відшкодування, а не відшкодована частина заподіяних збитків складає 11198,45 грн., яка, відповідно до вимог діючого законодавства України, має бути відшкодована відповідачем.
В судовому засіданні представник позивача зменшив суму позовних вимог та просив стягнути 10688,00 грн., посилаючись на те, що 07.04.2008 року на рахунок позивача від відповідача надійшла сума часткового відшкодування в розмірі 510,00 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити в їх задоволенні, посилаючись на те, що відповідачем виконано всі вимоги чинного законодавства України, яке регламентує порядок відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок ДТП, а розмір шкоди, завданої власнику автомобіля “Мерседес-Бенц”, ДН НОМЕР_1менший ніж ліміт відповідальності за договором.
Представник третьої особи в судове засідання вдруге не з”явився, будучи належним чином повідомлений про день, час та місце слухання справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Суд визнав можливим розглянути справу у відсутність представника третьої особи.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд приходить до наступного висновку.
Як встановлено в судовому засіданні, що 18.06.2006 року о 17 год. 30 хв. на перехресті вул. Тельмана - вул. Червоноармійська в м. Києві сталася дорожньо-транспортна пригода між автомобілями “Мерседес-Бенц”, ДН НОМЕР_1, що належить ЗАТ “Позняки-жил-буд” та “Ніссан Мікра”, ДН НОМЕР_2, яким керувала ОСОБА_1
В результаті ДТП автомобіль “Мерседес-Бенц”, ДН НОМЕР_1, який належить ЗАТ “Позняки-жил-буд” отримав механічні пошкодження.
Відповідно до Звіту № 372 дослідження спеціаліста-автотоварознавця від 18.07.2006 року, рахунка - фактури від 10.07.2006р. та Акта виконаних робіт від 10.07.2006 року, розмір шкоди, завданої власнику автомобіля “Мерседес-Бенц”, ДН НОМЕР_1становить 22849 грн. 55 коп.
Автомобіль “Мерседес-Бенц”, ДН НОМЕР_1був застрахований в Оболонському відділенні НАСК “Оранта”, що підтверджується Договором добровільного страхування транспортного засобу № 61 від 09.03.2006 року, тому останній виплатив страхувальнику суму страхового відшкодування в розмірі 22 849,00 грн.
Постановою Голосіївського районного суду м. Києва від 30.06.2006 року відповідачка ОСОБА_1 визнана винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 124 КУпАП, а оскільки цивільна відповідальність останньої була застрахована в СК “Кредо-Класік”, то третя особа відповідно до Закону України “Про обов”язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” сплатила 11651,10 грн. суми страхового відшкодування, а не відшкодована частина заподіяних збитків складає 11198,45 грн., яка, відповідно до вимог діючого законодавства України, має бути відшкодована відповідачем.
.
Керуючись ст. ст. 993, 1191 ЦК України, Законом України “ Про страхування”, до позивача перейшло право вимоги, яку особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки, тобто до відповідача.
Тобто до позивача перейшло право вимоги від гр-ки. ОСОБА_1 суми 10 688 грн. 00 коп., як від особи, що винна в даному ДТП.
Відповідно до ч. 1 ст.ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ст. 1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об”єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
На підставі ст. 993 ЦК України до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.
Відповідно до ст. 1191 ЦК України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
Враховуючи, що позовні вимоги підлягають задоволенню, судові витрати понесені позивачем підлягають відшкодуванню з відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 60‚ 88, 169, 212, 213, 214, 215 ЦПК України; Законом України “ Про страхування”,ст. ст. 993, 1166, 1187, 1191 ЦК України суд,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія „Оранта” в особі Оболонського відділення НАСК „Оранта” до ОСОБА_1, 3-тя особа Страхова компанія „Кредо Класік” про стягнення суми виплаченого страхового відшкодування - задовольнити .
Стягнути з ОСОБА_1на користь Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна страхова компанія „Оранта” в особі Оболонського відділення НАСК „Оранта” суму виплаченого страхового відшкодування в розмірі 10 688 грн. 00 коп. , сплачене державне мито в розмірі 106 грн. 88 коп. , сплачені витрати на інформаційно-технічні забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн. 00 коп. , всього стягнути - 10 824 грн. 88 коп.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва .
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження .
СУДДЯ: