Судове рішення #26989533

Справа № 1805/13294/2012

Провадження № 1-кс/1805/91/2012


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 грудня 2012 року м. Суми

Слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми Сибільов О.В., розглянувши скаргу ОСОБА_1, на дії та бездіяльність Управління СБ України в Сумській області, прокуратури Сумської області, прокуратури м. Суми,


В С Т А Н О В И В :

14 грудня 2012 року до Зарічного районного суду м. Суми зі скаргою звернувся ОСОБА_1 на дії та бездіяльність на дії та бездіяльність Управління СБ України в Сумській області, прокуратури Сумської області, прокуратури м. Суми.

В своїй скарзі ОСОБА_1 просив суд зупинити особливо тяжкі правопорушення ОЗГ ОСОБА_2 За зібраним досудовим слідством доказами виконаних злочинів визначених ч. 3 ст. 258 КК України, СБУ в Сумській області написати обвинувачувальний вирок. Справу у встановлені законом строки передати на перевірку в суд без порушення правил територіальності. Повернути награбоване ОЗГ майно, збитки від злочинів, потерпілим. До скарги додано копію постанови про визнання скаржника представником потерпілого, копію постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, відповіді з прокуратури та Управління СБ України.

Дослідивши подану ОСОБА_1 скаргу, суд вважає, що у відкритті провадження за скаргою належить відмовити, в зв'язку з наступним.

Як вбачається з матеріалів, скарга ОСОБА_1, датована 14 грудня 2012 року, подана та надійшла до Зарічного районного суду м. Суми 14 грудня 2012 року вх. № 28950. В день надходження матеріали цієї скарги було зареєстровано в автоматизованій системі документообігу суду та передано слідчому судді, визначеному згідно автоматичного розподілу справ між суддями.

Зі змісту поданої скарги, а також з урахуванням надання копій декількох документів з різних інстанцій, неможливо визначитись дії яких саме органів (чи посадових осіб) оскаржує ОСОБА_1

Ст. 303 КПК України передбачено вичерпний рішень, дій чи бездіяльності конкретних посадових осіб - прокурора чи слідчого, які можуть бути оскаржені до слідчого судді, а також підстав з яких ця скарга може бути подана. Крім того, чинним КПК, а саме: главою 26 КПК, визначено, що рішення, дії чи бездіяльність прокурора чи слідчого підлягають оскарженню лише на стадії досудового розслідування. Інші рішення, дії чи бездіяльність прокурора, які не визначені в ст. 303 КПК не можуть бути предметом розгляду в суді.

Скарга ОСОБА_1 не містить посилання на норму КПК України, яка передбачає наявність підстав, з яких він оскаржує ті чи інші дії (бездіяльність) сторони кримінального провадження, як і не зазначено дії яких саме осіб правоохоронних органів він оскаржує.

Також, відсутність відомостей у скарзі щодо зазначення конкретної посадової особи, дії або бездіяльність якої оскаржуються, суперечать вимогам діючого КПК України, з огляду на те, що зазначена норма закону передбачає оскарження дій (бездіяльності) конкретної посадової особи -слідчого чи прокурора, за участю якого і повинен проводитись розгляд цієї скарги судом.

Крім зазначеного, скарга ОСОБА_1 не містить чіткого та конкретного змісту вимог щодо предмета оскарження в контексті ч. 1 ст. 303 КПК України, з огляду на що, а також вищенаведеного, відповідно до положень ч. 4 ст. 304 КПК України, у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1 належить відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 304 КПК України, слідчий суддя


У Х В А Л И В :

У відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1, на дії та бездіяльність Управління СБ України в Сумській області, прокуратури Сумської області, прокуратури м. Суми, відмовити.

Ухвала може бути оскаржена протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Апеляційного суду Сумської області.




Слідчий суддя О.В. Сибільов


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація