Судове рішення #26990617

Овруцький районний суд Житомирської області

Справа № 617/16390/12

Кримінальне

провадження № 12012060250000085

У Х В А Л А

про застосування запобіжного заходу - особисте зобов'язання


26.12.2012

Слідчий суддя Овруцького районного суду Житомирської області Вачко В. І.

при секретарі Першко А. А.,

за участю:

прокурора Овруцької міжрайонної прокуратури Житомирської області Савчука Б.Г.,

підозрюваного ОСОБА_2

розглянувши клопотання слідчого СВ Овруцького РВ УМВС України в Житомирській області, погоджене прокурором Овруцької міжрайонної прокуратури Житомирської області Савчуком Б.Г. про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання підозрюваного

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Можари Овруцького району Житомирської області, українця, громадянина України, освіта середня, непрацюючого, одруженого, не судимого, який зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, та додані до клопотання матеріали, -

Відповідно до ч.2 ст.193 КПК підозрюваному роз'яснено його права.


ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 підозрються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, а саме у незаконному придбанні, зберіганні наркотичного засобу без мети збуту. Вина ОСОБА_2 доводиться протоколом огляду місця події від 05.12.2012 року, висновком хімічної експертизи № 2/1153 від 12.12.2012 року.

26 грудня 2012 року слідчий СВ Овруцького РВ УМВС України в Житомирській області за погодженням з прокурором Овруцької міжрайонної прокуратури Житомирської області звернувся до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу - особистого зобов'язання підозрюваного ОСОБА_2, посилаючись на те, що ОСОБА_2 обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК, за який встановлено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3 років та який є злочином середньої тяжкості, тому з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам переховуватись від органів досудового розслідування, слідчий клопоче про обрання стосовно ОСОБА_2 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

Із доданого до клопотання витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 06.12.2012 року (кримінальне провадження № 12012060250000085) вбачається, що 05.12.2012 року стосовно ОСОБА_2 до ЄРДР внесено відомості про вчинення останнім кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України.

26.12.2012 року ОСОБА_2 у відповідності до ст.278 КПК України було повідомлено про підозру, що стверджується копією повідомлення про підозру.

Заслухавши думку прокурора Савчука Б.Г., який просить задоволити клопотання слідчого у зв'язку з існуванням, визначених ст.177 КПК України, ризиків, думку підозрюваного, який не заперечує проти задоволення клопотання, вивчивши копії матеріалів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 ст.179 КПК особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.

При обранні запобіжного заходу повинні враховуватись одночасно його мета (ч.1 ст.177 КПК), підстави (ч.2 ст.177 КПК) та інші передбачені законом обставини (ст.178 КПК).

Згідно з ч.2 ст.177 КПК підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст.177 КПК метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до ч.1 ст.194 КПК під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:

1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;

2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;

3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

З матеріалів досудового розслідування вбачається наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним ОСОБА_2 кримінального правопорушення.

Відтак, зважаючи на наявність обгрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення та доведення прокурором обставин, які свідчать про існування ризиків, що дають достатні підстави слідчому судді для застосування запобіжного заходу, а саме те, що підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування чи іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню; а також враховуючи тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному ОСОБА_2 у разі визнання його винним у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється; дані про його особу, а саме те, що підозрюваний не працює, не має постійного джерела прибутку, однак має постійне місце проживання; зважаючи на необхідність виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, слідчий суддя вважає за необхідне задоволити клопотання та застосувати щодо підозрюваного найбільш м'який запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, поклавши на нього обов'язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України.

Тому керуючись ст.ст.132, 176, 177, 178, 179, 184, 186, 193, 194, 196 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя -


УХВАЛИВ:


1.Застосувати запобіжний захід - особисте зобов'язання підозрюваного ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

2.Покласти на підозрюваного виконання наступних обов'язків:

1) прибувати по першому виклику до слідчого, прокурора, суду у визначений час;

2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання або місця роботи;

Вказані обов'язки покладаються на підозрюваного строком на два місяці з моменту обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання, тобто до 26 лютого 2013 року.

3.Роз'яснити підозрюваному, що у разі невиконання покладених на нього обов'язків, до підозрюваного може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.

4.Ухвала слідчого судді про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.

5.Ухвала слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

6.Копію ухвали слідчого судді про застосування запобіжного заходу вручити підозрюваному негайно після її оголошення під розписку.



Слідчий суддя В. І. Вачко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація