АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22а -2720/ 2006 Головуючий по 1 -й інстанції
Кудря З.В. Суддя-доповідач: Дорош А.І.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2006 року м. Полтава
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Дорош А.І.
Суддів Обідіної О.І., Макарчука М.А.
при секретарі Рибак О.В.
з участю
позивача ОСОБА_1 відповідача ОСОБА_2 представника відповідача ОСОБА_3
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві клопотання ОСОБА_2 про поновлення строку подачі апеляційної скарги
на рішення Шишацького районного суду Полтавської області від 17 серпня 2006 року
по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_4, Яреськівської сільської ради Шишацького району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_4, Яреськівської сільської ради Шишацького району Полтавської області про визнання права власності на обов"зкову частку у спадщині та відшкодування моральної шкоди
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача Дорош А.І., -
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Шишацького районного суду Полтавської області від 17 серпня 2006 року позови ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задоволені частково.
14.09.2006 року ОСОБА_2 безпосередньо подала апеляційну скаргу на вищевказане рішення суду, в якій одночасно просить поновити строк подачі апеляційної скарги, як пропущений з поважних причин. Вказала, що копію рішення місцевого суду вона отримала 04.09.2006 р. Вважає, що процесуальний строк для звернення із заявою про апеляційне оскарження та апеляційною скаргою, передбачений ст. 294 ЦПК України, вона пропустила з поважних причин, оскільки не могла своєчасно ознайомитися з рішенням суду, т.к. їй не було надано для ознайомлення його зміст внаслідок безпричинного зволікання його видачі та доступу до тексту рішення з боку суду.
Згідно ст.73 ч.І ЦПК України суд поновлює або продовжує строк,
встановлений відповідно законом або судом , за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Згідно ст. 294 ч. 1 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ст. 295 ч.4 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви проапеляційне оскарження.
Згідно ст. 294 ч. З ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як встановлено колегією суддів і це вбачається із матеріалів справи, 14.09.2006 р. відповідач ОСОБА_2 без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження подала апеляційну скаргу на рішення місцевого суду від 17.08.2006 р. Як вбачається із протоколу судового засідання, ОСОБА_2 була присутня в судовому засіданні при проголошенні рішення суду, головуючим суддею був роз'яснений порядок і строк його оскарження.
Обчислення строку, встановленого законом на подачу апеляційної скарги у відповідності до вимог ст. 294 ч.І ЦПК України, не пов"язано з датою отриманням учасниками процесу копії рішення суду чи ознайомлення з ним. Причина пропуску строку подачі апеляційної скарги, вказана відповідачем, не є поважною.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про те, що оскільки причина пропуску строку подачі апеляційної скарги не є поважною, то відсутні підстави для його поновлення , апеляційну скаргу слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 73 ч.І , 294 ч.І,3, 301, 302 ЦПК України, колегія суддів , -
УХВАЛИЛА:
Відмовити ОСОБА_2 у поновленні пропущеного строку подачі апеляційної скарги на рішення Шишацького районного суду Полтавської області від 17 серпня 2006 року.
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на вищевказане рішення суду -залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом