Справа № 2-5261/ 2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2007 року Заводський районний суд м. Миколаєва
у складі головуючого судді Рудяк О.С.,
при секретарі Черно О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4про визнання угоди купівлі-продажу дійсною,
ВСТАНОВИВ:
В вересні 2007 року ОСОБА_5 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання угоди купівлі-продажуАДРЕСА_1дійсною.
В позовній заяві позивачка вказала, що 23.04.1999р. між нею та відповідачами ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 що діяв від свого імені та від імені свого неповнолітнього сина ОСОБА_6, 1996 року народження було укладено договір купівлі-продажу АДРЕСА_1, угоду було зареєстровано на Товарній Біржі «Нерухомість-Південь», нотаріально дана угода не посвідчувалася, що перешкоджає їй у теперішній час розпорядитися власним майном.
У судове засідання позивачка не з"явилася. Надала до суду заяву, у якій вказала, що позовні вимоги підтримує, просить розглянути справу за її відсутності.
У судове засідання відповідачі не з"явилися, надали до суду заяви, у яких вказали, що позов визнають у повному обсязі, просять розглянути справу за їх відсутності.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомили. Про час та місце розгляду справи були повідомлені своєчасно.
На підставі ст.169 ЦПК України, справа розглядалась за відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 23.04.1999 року на Товарній Біржі «Нерухомість-Південь» між ОСОБА_1з однієї сторони та ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, що діяв від свого імені та від імені свого неповнолітнього сина ОСОБА_7,1996 року народження на підставі виписки з рішення Виконкому Заводської районної Ради за №101 від 09.04.1999 року. з іншої сторони було укладено договір купівлі-продажу АДРЕСА_1
Сторони виконали всі істотні умови договору. Відповідачі передали позивачці у власність спірну квартиру. А позивачка у свою чергу оплатила відповідачам вартість вказаного майна та прийняла
2
квартиру у власність, однак договір не був посвідчений нотаріально.
Відповідно до ст.. 227 ЦК Української РСР договір купівлі-продажу квартири(житлового будинку, приміщення)повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б однією з сторін є громадянин. Недодержання цієї вимоги тягне недійсність договору.
Відповідно ст.47 ч.2 ЦК Української РСР, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення , суд може визнати такий договір дійсним.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 5-8, 10, 11, 213-215 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1- задовольнити.
Визнати договір купівлі-продажу АДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_1з однієї сторони та ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, що діяв від свого імені та від імені свого неповнолітнього сина ОСОБА_7,1996 року народження на підставі виписки з рішення Виконкому Заводської районної Ради за №101 від 09.04.1999 року з іншої сторони, зареєстрований 23 квітня 1999 року на Товарній Біржі «Нерухомість-південь» в м. Миколаєві за реєстровим номером № 3918 - дійсним.
Рішення набуває законної сили через 10 днів з моменту його винесення. Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Заводський районний суд у строк та порядку передбаченому ст.ст.294, 296 ЦПК України.