Судове рішення #27065097

Справа № 0427/4460/2012

Провад. 2/0427/2993/2012

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

7 вересня 2012 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі головуючого судді Дубовенко І.Г., при секретарі Гончаровій С.Є. розглянув у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новомосковської міської ради, третя особа Новомосковська міська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -


ВСТАНОВИВ:

В провадженні Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області заходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Новомосковської міської ради, третя особа Новомосковська міська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

В обґрунтування заявленого позову позивач посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його батько ОСОБА_1. Після його смерті відкрилась спадщина на частину квартири АДРЕСА_1 а також на квартиру АДРЕСА_2 яку батько не встиг переоформити на своє ім'я після смерті бабусі ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2

За життя ОСОБА_1 заповіту не залишив.

В строк, передбачений ст. 1270 ЦК України, позивач звернувся до Новомосковської міської нотаріальної контори з метою подати заяву про прийняття спадщини після смерті батька. Однак нотаріус проглянувши надані документи, та безпосередньо довідку про місце реєстрації ОСОБА_3 та осіб, які були зареєстровані з ним за однією адресою на день відкриття спадщини, порадив позивачу звернутися до нотаріальної контори по слину шестимісячного строку, т.я. він, будучи зареєстрованим зі спадкодавцем за однією адресою на день його смерті, вважаюсь таким, що прийняв спадщину.

15.08.2012 року позивач звернувся до Новомосковської міської нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_3 Однак отримав постанову нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальних дій, через пропуск шестимісячного строку звернення для прийняття спадщини.

На звернення ОСОБА_1, нотаріус пояснив, що, дійсно, згідно довідки наданої ТОВ «КК «КомЕнерго-Новомосковськ» позивач та спадкодавець були зареєстровані за однією адресою на час відкриття спадщини в квартирі АДРЕСА_1 однак ОСОБА_3 на день смерті проживав в квартирі АДРЕСА_2 що вбачається з копії рішення Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 16.11.2011 року та довідки про смерть.

Позивач вважає, що пропустив вказаний строк з поважних причин, оскільки після відкриття спадщини, після смерті ОСОБА_3, через юридичну необізнаність, будучи єдиним його спадкоємцем, вважав себе таким, що прийняв спадщину у відповідності до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, т.я. був зареєстрований з померлим за однією адресою. Лише зі с плином шестимісячного строку нотаріус звернув увагу на документи з яких вбачається, що позивачем пропущено строк передбачений ст. 1270 ЦК України для звернення з заявою про прийняття спадщини, через фактичне проживання спадкодавця за іншою адресою.

За таких обставин, зважаючи на поважність причин пропуску строку для подачі заяви, просить суд визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті його батька ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.


Представник позивача в судове засідання не з'явилася, подавши заяву про розгляд справи за її відсутності, т.я. позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач - Новомосковська міська рада в судове засідання не з'явився, подавши заяву про розгляд справи за відсутності його представника, т.я. позовні вимоги визнає.

Від Новомосковської міської державної нотаріальної контори надійшла заява з проханням розглянути справу у відсутності її представника.


В зв'язку з неявкою сторін та інших учасників процесу в судове засідання фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Судом по справі встановлено факт, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер ОСОБА_1, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с. ***).

Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина у вигляді частини квартири АДРЕСА_1 а також на квартиру АДРЕСА_2 яку батько не встиг переоформити на своє ім'я після смерті бабусі ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2

Заповіту померлий не залишив.

Як вбачається з матеріалів справи, при зверненні позивача до Новомосковської міської державної нотаріальної контори, з заявою про прийняття спадщини, постановою від 15.08.2012 року йому відмовлено у вчинені нотаріальної дії через те, що пропущено шестимісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини, у зв'язку з чим рекомендовано звернутися до суду.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто з моменту смерті спадкодавця, в даному випадку з ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Суд вважає, що позивач ОСОБА_1 пропустив строк звернення з заявою до нотаріальної контори з поважних причин, оскільки після відкриття спадщини, після смерті ОСОБА_3, через юридичну необізнаність, будучи єдиним його спадкоємцем, він вважав себе таким, що прийняв спадщину у відповідності до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, т.я. був зареєстрований з померлим за однією адресою. Лише зі с плином шестимісячного строку нотаріус звернув увагу на документи з яких вбачається, що ОСОБА_1. пропущено строк передбачений ст. 1270 ЦК України для звернення з заявою про прийняття спадщини, через фактичне проживання садкодавця за іншою адресою.

Згідно ч. 3 ст. 1270 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, а тому суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 3, 5-8, 10, 57, 60, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 ЦК України, -


ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Новомосковської міської ради, третя особа Новомосковська міська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в шість місяців для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року.


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя І.Г. Дубовенко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація