Судове рішення #27069830


Справа № 0904/1884/12

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



26 грудня 2012 року м. Галич


Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Гаполяк Т.В.

при секретарі судових засідань Томин Л.В.

з участю прокурора прокуратури

Галицького району Івано-Франківської області Головашкіна В.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Галич в порядку заочного провадження цивільну справу за позовом органу опіки і піклування Лановецької районної державної адміністрації Тернопільської області до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав, суд -


в с т а н о в и в:


Орган опіки і піклування Лановецької районної державної адміністрації Тернопільської області звернувся до Галицького районного суду Івано-Франківської області з позовом до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав щодо малолітньої дочки ОСОБА_4.

Позовні вимоги мотивує тим, що в с. Оришків, Лановецького р-ну, Тернопільської обл. проживає разом з бабцею ОСОБА_5 малолітня ОСОБА_4. Батьками дитини є відповідач ОСОБА_3 та ОСОБА_6. Відповідач залишив свою дитину, коли їй було сім місяців і з цього часу не бере участі у її утриманні та вихованні, не допомагає фінансово, не підтримує зв'язків з дитиною. Дитина перебуває на утриманні та вихованням такої займається бабця ОСОБА_5.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві.

Прокурор прокуратури Галицького району Івано-Франківської області Головашкін В.А. у судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Відповідач у судове засідання не з'явився повторно, однак належним чином був повідомлений про день та час розгляду справи, заперечень на позовну заяву відповідачем до суду подано не було, а тому оскільки в матеріалах справи достатньо доказів для розгляду справи без його участі, позивач не заперечує проти заочного розгляду справи, суд у відповідності до вимог ст. 169, 224 ЦПК України вважає за можливе провести заочний розгляд справи на підставі наявних доказів.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_6 та відповідача ОСОБА_3.

Відповідно до ч.3 ст.51 Конституції України сім'я, дитинство, материнство і батьків-ство охороняються державою.

Відповідно до абз.3 ч.2 ст.3 СК України дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

Згідно з п.2 ч.1 ст.164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом бать-ківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Статтею 11 Закону України «Про охорону дитинства»передбачено, що кожна дитина має право на проживання в сім'ї разом з батьками або в сім'ї одного з них та на піклування батьків, а статтею 12 Закону передбачено, що виховання в сім'ї є першоосновою розвитку особистості дитини.

Держава надає батькам або особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов'язків щодо виховання дітей, захищає права сім'ї.

Відповідно до ст.14 Закону діти та батьки не повинні розлучатися всупереч їх волі, за винятком випадків, коли таке розлучення необхідне в інтересах дитини і цього вимагає рішення суду, що набрало законної сили.

Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьків-ських прав»№ 3 від 30 березня 2007 року із змінами і доповненнями, внесеними постановою Пленуму Верховного Суду України від 19 грудня 2008 року N 20, надано судам роз'яснення, що позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов'язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об'єктивного з'ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.

Ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.

Судом встановлено, відповідач ОСОБА_3 повністю ухилився від виконання батьківських обов'язків щодо свої дочки, він не цікавиться її життям з 7-и місячного віку, не цікавиться взагалі навчанням, вихованням, не спілкується з ним та не надає жодної матеріальної допомоги. При цьому судом не встановлено обставин, що батьківському обов'язку у вихованні дитини є певні перешкоди. Відповідач повністю свідомо ухилився від виконання своїх батьківських обов'язків щодо неповнолітнього сина.

На підставі вищенаведеного, оскільки встановлено, що відповідач не виконує без поважних причин обов'язків по вихованню сина, свідомо ухиляється від виконання цих обов'язків, оцінюючи зібрані по справі докази суд приходить до висновку, що позов про позбавлення батьківських прав є підставним та підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 8, 10, 11, 58, 60, 88, 169, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 19, 164, 165 Сімейного кодексу України, суд, -


в и р і ш и в:


Позов задовольнити.


Позбавити ОСОБА_3 батьківських прав щодо малолітньої доньки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1


Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.


Рішення може бути повністю або частково оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Галицький районний суд Івано-Франківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення апеляційної скарги.


На рішення суду може бути подана апеляційна скарга в строки і порядок передбачені ч.1 ст. 294 ЦПК України.


Суддя: Т. Гаполяк


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація