Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Справа № 1110/2179/12
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.01.2013селище Компаніївка
Компаніївський районний суд Кіровоградської області у складі: головуючої судді Ревякіної О.В., при секретарі Боковій А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні у селищі Компаніївка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом, яким просить розірвати шлюб, укладений із відповідачем та зареєстрований у відділі ЗАГСу Компаніївського райвиконкому Кіровоградської області 16 листопада 1991 року, актовий запис № 62. Зазначає, що від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та повнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, який навчається у Харківському національному університеті внутрішніх справ. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що спільне життя з відповідачем не склалося в зв'язку з втратою почуття любові та довіри, що робить неможливим подальше збереження сім'ї за таких умов. Просить розірвати шлюб та стягнути з відповідача аліменти на утримання доньки в розмірі ? частини доходу відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення донькою повноліття, тобто ІНФОРМАЦІЯ_5 та на утримання сина на період навчання до липня 2013 року в розмірі 500 грн. щомісячно. Крім цього просить стягнути аліменти на утримання доньки з часу досягнення повноліття на період її навчання по липень 2016 року у розмірі 500 грн. щомісячно. Вказує, що відповідач не працює, являється пенсіонером, отримує пенсію, однак коштів на утримання дітей не надає, чим ставить позивача з дітьми в скрутне матеріальне становище.
В судове засідання позивач не з'явилася, надала заяву, згідно якої просила суд справу розглядати без її участі. Уточнила позовні вимоги та просила стягнути з відповідача аліменти в розмірі ? частини на кожну дитину, позовну вимогу про стягнення аліментів на період навчання доньки ОСОБА_3 просила залишити без розгляду, після розірвання шлюбу прізвище залишити без змін.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Відповідно до частини 2 статті 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про необхідність розірвання шлюбу подружжя, оскільки примирення між ними не можливе із-за небажання зберегти сім'ю. Суд вважає поважними причини розірвання шлюбу, зазначені позивачем і вважає, що подальше збереження шлюбу суперечить інтересам подружжя.
Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб у відділі ЗАГСу Компаніївського райвиконкому Кіровоградської області 16 листопада 1991 року, актовий запис № 62, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу (а.с. 9). Від шлюбу сторони мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 11) та повнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.10). Сторони спільного господарства не ведуть та припинили сімейні відносини.
Син ОСОБА_4 навчається в Харківському національному університеті внутрішніх справ на 4 курсі денного відділення, термін закінчення навчального закладу червень 2013 року (а.с.13)
Згідно з п.2 ст. 112 цього Кодексу суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Таким чином, суд приходить до висновку, що сім'я сторін розпалася, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам обох сторін, а тому шлюб необхідно розірвати.
Суд, вирішуючи питання про розірвання шлюбу, вважає за необхідне з'ясувати прізвище подружжя після розірвання шлюбу. Позивачем надано заяву про залишення їй прізвища, яке вона отримала при реєстрації шлюбу, а тому відповідно до статті 113 СК України, позивачу слід залишити прізвище -«ОСОБА_1».
Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 199 СК України батьки повинні утримувати своїх повнолітніх дітей які продовжують навчання і в зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги до 23 років.
В порушення вимог ст. 180, ст. 199 СК України відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дітей, хоча повинен та згоден сплачувати аліменти у визначеному позивачем розмірі, а тому позов підлягає задоволенню.
На підставі ст. 88 ЦПК України судові витрати по справі підлягають стягненню з відповідача.
Згідно п.1 ст.367 ЦПК України рішення суду підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 104, 105, 112, 180, 182, 184, 199 Сімейного кодексу України, ст.ст. 60, 88, 215, 216, 367 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрований 16.11.1991 року відділом ЗАГСу Компаніївського райвиконкому Кіровоградській області, актовий запис № 62 - розірвати.
Залишити позивачу ОСОБА_1 прізвище «ОСОБА_1», яке вона набула під час державної реєстрації шлюбу, що розривається.
Стягнути зі ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця с. Живанівка Компаніївського району Кіровоградської області, прож. АДРЕСА_1, ід. номер НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ід. номер НОМЕР_2 аліменти на утримання неповнолітньої доньки -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з 20.12.2012 року до повноліття доньки, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_6.
Стягнути зі ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця с. Живанівка Компаніївського району Кіровоградської області, прож. АДРЕСА_1, ід. номер НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, ід. номер НОМЕР_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 на період навчання у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з 20.12.2012 року до закінчення навчання, тобто до 30 червня 2013 року.
Стягнути зі ОСОБА_2, ід номер НОМЕР_1 на користь держави судовий збір в розмірі 214,60 грн.
Стягнути зі ОСОБА_2, ід номер НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1, ід. номер НОМЕР_2 судовий збір в розмірі 107,30 грн.
Допустити негайне виконання рішення в частини стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через Компаніївський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня його проголошення або отримання його копії.
Суддя Компаніївського районного суду
Кіровоградської області О.В. Ревякіна