Крижопільський районний суд Вінницької області
Справа № 0210/2585/2012
ПОСТАНОВА
Іменем України
"03" січня 2013 р. Крижопільський районний суд
Вінницької області
в складі: головуючого-судді: Рудь О. Г.
з участю секретаря:Трачук С. В.
прокурора: Маньківський Р.М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в смт. Крижопіль адміністративну справу за позовом прокурора Крижопільського району Вінницької області до Городківської сільської ради про скасування рішення сільської ради в частині передачі земельних ділянок громадянам, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Крижопільського району звернувся з позовом до Городківської сільської ради про скасування рішення сільської ради в частині передачі земельних ділянок громадянам.
З позову вбачається, що рішенням 11 сесії 6 скликання Городківської сільської ради №24 від 07.07.2012 року «Про розгляд заяв. Про надання згоди на виділення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення»надано земельні ділянки із земель запасу, громадської та житлової забудови з послідуючим виготовленням технічної документації таким громадянам: гр. ОСОБА_2 земельну ділянку загальною площею 0,42 га для ведення особистого селянського господарства; гр. ОСОБА_3 земельну ділянку загальною площею 0,40 га для ведення особистого селянського господарства ; гр.ОСОБА_4 земельну ділянку загальною площею 0,15 га ведення особистого селянського господарства; гр.ОСОБА_5 земельну ділянку загальною площею 0,09 га ведення особистого селянського господарства; гр. ОСОБА_6 земельну ділянку загальною площею 0,32 га для ведення особистого селянського господарства; гр.ОСОБА_7 земельну ділянку загальною площею 0,25 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд; гр. ОСОБА_8 земельну ділянку загальною площею 0,21 га для ведення особистого селянського господарства; гр. ОСОБА_9 земельну ділянку загальною площею 0,09 га для ведення особистого селянського господарства; гр. ОСОБА_10 земельну ділянку загальною площею 0,25 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд; гр. ОСОБА_11 земельну ділянку загальною площею 0,15 га для ведення особистого селянського господарства, а також гр. ОСОБА_12 земельну ділянку загальною площею 0,25 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.
Пунктом 2 вказаного рішення зобов'язано громадян, яким виділені земельні ділянки, замовити технічну документацію та погодити її з контролюючими органами.
Заслухавши в судовому засіданні думку прокурора та думку представника відповідача суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно п. б, ч.1 ст. 12 Земельного Кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.
Порядок безоплатної передачі земельних ділянок із земель державної і комунальної власності регламентований статтею 118 Земельного кодексу України.
Відповідно до п. 6 ст. 118 Земельного кодексу України, сільська рада за поданою громадянином заявою приймає рішення про надання дозволу на вибір місця розташування земельної ділянки та дозвіл на розроблення проекту її відведення.
Згідно ч. 7 ст. 118 Земельного Кодексу України рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.
Частиною 8 статті 118 Земельного Кодексу України передбачено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається Комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації землеустрою, яка надає свій висновок щодо погодження проекту або відмови у його погодженні.
Аналогічні положення викладені у частині 2 статті 123 Земельного Кодексу України відповідно до якої , особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідної сільської ради.
Відповідно до ч. 3 ст. 123 Земельного Кодексу України відповідний орган виконавчої влади або місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Таким чином, Городківською сільською радою прийнято рішення про надання земельних ділянок за відсутності належним чином оформленої землевпорядної документації та її погодження з відповідними органами контролю, а також без попереднього вирішення питання про надання дозволу на виготовлення проектної документації по відведенню цих ділянок.
Вказане рішення прийнято з порушенням вимог земельного законодавства, а тому в частині надання земельних ділянок вказаним громадянам підлягає скасуванню.
В судовому засіданні прокурор підтримав позов.
Відповідач позов визнав, надав заяву до суду про визнання позову та просить задовільнити позов.
Відповідно до ч.3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи: рішення сільської ради № 224 від 07.07.2012 року, суд вважає, що позов слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 112, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Скасувати п.1 рішення №24 від 07.07.2012 року 11 сесії 6 скликання Городківської сільської ради «Про надання згоди на виділення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення з послідуючим виготовленням технічної документації»в частині передачі земельних ділянок у власність наведених у ньому громадян.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя