1
Справа № 11a-800 2006
Головуючий у 1 інстанції -
Заліщук М.С.
Доповідач - Слісарчук Я.А.
УХВАЛА
Іменем України
" 14 " листопада 2006 року колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:
Головуючого Романова О. В.
суддів Михайловсвкого В. І.
Слісарчука Я. А.
за участю прокурора Синявського А.В.
адвоката ОСОБА_1.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі кримінальну справу за апеляцією адвоката ОСОБА_1. в інтересах засудженого ОСОБА_2. на постанову Богунського районного суду м. Житомира від 19 липня 2005 року.
Цією постановою
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця АДРЕСА_1 Радомишльського району, Житомирської області, засудженого 6 липня 2005 року Житомирським районним судом за ст.164 ч.І КК України на 1 рок обмеження волі з іспитовим строком впродовж одного року та покладенням на нього обов'язків: не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця роботи і проживання,
направлено для відбування покарання у вигляді обмеження волі строком на один рік.
За змістом вищевказаної постанови підставами для скасування звільнення від відбування покарання з
2
випробуванням ОСОБА_2. з'явилось те, що він не виконував покладених на нього судом обов'язків, не з'являвся на реєстрацію.
В апеляції адвокат ОСОБА_1. в інтересах засудженого постанову суду просить скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд, вважає її незаконною. Посилається на однобічність та неповноту судового слідства, зокрема вказує на те, що без дослідження вироку суду, за яким був засуджений ОСОБА_2 суд прийшов до передчасного висновку, що його підзахисний не виконував покладених на нього судом обов'язків.
Заслухавши .доповідача, адвоката ОСОБА_1., про задоволення його апеляції, прокурора, який вважав, що постанову суду слід скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів визнала, що вона підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно ст. 78 ч.2 КК України підставою для скасування звільнення засудженого від відбування покарання з випробуванням є не виконання ним покладених на нього судом обов'язків; систематичне вчинення правопорушень, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про небажання засудженого стати на шлях виправлення.
Відповідно до положень ст. 408-2 КПК України при
розгляді справи суддя зобов'язаний з'ясувати коло
обов'язків покладених судом на засудженого, чим мав
засуджений реальні можливості їх виконувати, у чому
полягали правопорушення, чи відбувалися вони
систематично, які стягнення були накладені на засудженого, чи можна розглядати викладені в поданні факти як свідчення небажання засудженого стати на шлях виправлення.
Матеріали справи свідчать, що задовольняючи подання
інспектора кримінально-виконавчої інспекції про
скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення ОСОБА_2. для відбування призначеного покарання суд не дотримався вказаних вимог закону.
З протоколу судового засідання видно, що суд не дослідивши копії вироку на ОСОБА_2., в якому зазначені його обов'язки, відповідно до ст. 7 6 КК України, прийшов до передчасно висновку, що засуджений їх не виконував.
Такі порушення норм кримінально-процесуального права є істотними і тягнуть скасування постанови суду і направлення справи на новий судовий розгляд.
Під час нового розгляду справи необхідно врахувати вищенаведене, більш ретельно з'ясувати питання про обсяг обов'язків, покладених судом на ОСОБА_2, для чого
з
дослідити матеріали контрольної справи на засудженого, та інші докази, які можуть бути надані учасниками судового розгляду, і в залежності від встановленого прийняти рішення, яке б відповідало вимогам закону.
Керуючись ст.ст.365,Збб КПК України колегія суддів,
Ухвалила :
Апеляцію адвоката ОСОБА_1. задовольнити.
Постанову Богунського районного суду м.Житомира від 19 липня 2005 року щодо ОСОБА_2 скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд до того ж суду в іншому складі.