Справа № 33-217/06
ПОСТАНОВА
25 жовтня 2006р., голова апеляційного суду Львівської області Государський В.Ф., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на постанову судді Дрогобицького міськрайонного -суду Львівської області від 29 травня 2006р.,-
встановив:
згаданою постановою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173-2 ч.І Кодексу України про адміністративні правопорушення та оштрафовано на 17 грн., за те , що останній , 25.05.2006 p., близько 10 00 год. чинив на гр. ОСОБА_2, що проживає АДРЕСА_1, яка є його мачухою, психологічний тиск, ображав її, погрожував .
В скарзі ОСОБА_1, просить постанову суду скасувати, а справу провадженням закрити , посилається на те , що жодного правопорушення він не вчиняв , своєї вини у вчиненому не визнає, а потерпіла ОСОБА_2 таким чином намагається позбавити його права власності на 1/4 частину будинку , яка належить останньому .
Ознайомившись з матеріалами справи , перевіривши доводи скарги , вважаю що вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню з таких підстав .
Так, адміністративна справа була порушена органами внутрішніх справ 29 травня 2006р. , без відповідної заяви особи , відносно якої начебто було вчинено насильство в сім'ї .
В порушення вимог ст. 283 КУпАП, суддя в постанові не навів доказів винуватості правопорушника, не обґрунтував своїх висновків поясненнями особи , яка притягається до адміністративної відповідальності , потерпілого , свідків .
Крім цього , суддею порушено вимоги ст. 268 КУпАП, а саме : проведено розгляд справи у відсутності правопорушника , в матеріалах адміністративної справи немає відомостей про те , що останнього було сповіщено про час і місце розгляду справи .
Разом з тим , у постанові суду зазначено , що правопорушник свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав , про що останній у своїй скарзі заперечує.
Фактично суд визнав ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення на підставі пояснень гр. ОСОБА_2, яка є зацікавленою особою ,оскільки являється співвласником спірного будинку.
Таким чином , судом прийнято рішення передчасно , без достатньої перевірки обставин вчинення адміністративного правопорушення , а тому постанова суду не може залишатись в силі і підлягає скасуванню .
При новому розгляді справи необхідно усунути наведені недоліки та в залежності від встановлених обставин прийняти правильне рішення .
Керуючись ст. 293 КУпАП ,-
постановив:
постанову Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 29 травня 2006 року, відносно ОСОБА_1 -скасувати,а справу направити на новий судовий розгляд в цей же суд, іншим суддею .
Голова апеляційного суду
Львівської області ( підпис )
З оригіналом вірно.
Суддя апеляційного суду
Львівської області Момот В.І.