Справа № 2603/16298/12
2/754/926/13
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
іменем України
11.01.2013 року Деснянський районний суд міста Києва
в складі головуючого судді Бабко В.В.
при секретарі Скребньовій А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з позовом про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням, посилаючись на те, що 30.11.2011року позивачка стала переможцем прилюдних торгів з реалізації квартири АДРЕСА_1. 21.12.2011р. приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу на підставі акта державного виконавця про реалізацію предмета іпотеки, затвердженого відділом державного виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції м.Києва 06.12.2011р., видано свідоцтво про те, що ОСОБА_1 на праві власності належить квартира АДРЕСА_1 Відповідачі своєчасно звільнили спірну квартиру, але з реєстрації місця проживання не знялись та продовжують бути зареєстрованими в квартирі і до теперішнього часу, чим створюють суттєві перешкоди для позивача в користуванні квартирою.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві.
Відповідачі в судове засідання не з'явились, повідомлені належним чином за адресою реєстрації, однак, судові повістки не має можливості вручити відповідачам, у зв'язку з їх відсутністю за місцем реєстрації.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає за можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів та постановити заочне рішення, проти чого не заперечує позивач, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, заслухавши думку позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до слідуючого.
Встановлено, що 30.11.2011року позивачка стала переможцем прилюдних торгів з реалізації квартири АДРЕСА_1. 21.12.2011р. приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу на підставі акта державного виконавця про реалізацію предмета іпотеки, затвердженого відділом державного виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції м.Києва 06.12.2011р., видано свідоцтво про те, що ОСОБА_1 на праві власності належить квартира АДРЕСА_1.
Згідно довідки Ф-3 від 19.09.2012року, відповідачі прописані без права власності в квартирі АДРЕСА_1 Відповідно Акту від 14.11.2012р., відповідачі в квартирі АДРЕСА_1 не проживають, особистих речей не має.
Відповідно до ст. 321 ч. 1 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном. Усунення перешкод власник може вимагати навіть тоді, коли ці перешкоди не пов'язані з позбавленням його володінням майном.
Згідно ч.1 ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Відповідачі порушують право власності позивача, позбавляють можливості розпорядитись своїм майном на власний розсуд, тобто позивач обмежений у здійсненні свого права власності. Факт реєстрації в квартирі відповідачів завдає додаткових матеріальних витрат на оплату комунальних послуг, що завдає позивачу матеріальної шкоди.
Аналізуючи зібрані докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими і вони підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 319, 321, 391 ЦК України, ст.ст. 15, 30, 62, 213-215, 224 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, 1967р. народження, ОСОБА_3, 1966р. народження, ОСОБА_4, 1990р. народження такими, що втратили право користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя Бабко В.В.