Судове рішення #27189146

Справа № 0603/3591/12 Провадження № 2/0603/1747/12


Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)


22.08.2012 р.м. Бердичів


Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Корбут В.В., за участю секретаря судових засідань Жмурко В.І.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заявуПублічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго"

доОСОБА_2

провідшкодування збитків за безобліково використану електричну енергію


В С Т А Н О В И В:


Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" звернулось до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області з позовною заявою, у якій просить стягнути на його користь з ОСОБА_2 у якості відшкодування збитків за безобліково використану електричну енергію грошові кошти у розмірі 8 984,03 грн.

Викладені у позовній заяві вимоги Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" обґрунтовує тим, що 28.12.2010 р. за адресою: АДРЕСА_1,, у присутності побутового споживача ОСОБА_3, який є сином ОСОБА_2, представниками Бердичівського району електричних мереж було виявлено порушення Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. № 1357 (далі -Правила), а саме -заземлення нульового проводу електричної проводки в схованому місці, штучний нуль (фаза в третій клемі), про що складено акт № 049141 від 28.12.2010 р., на підставі якого згідно Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 р. № 562 (далі -Методика), було здійснено нарахування завданих цим збитків у розмірі 8 984,03 грн., які ОСОБА_2 не відшкодовані.

У судове засідання ОСОБА_2 не з'явились, про час і місце розгляду справи була повідомлена належним чином.

Представник Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" у судове засідання не з'явився, проте 25.07.2012 р. подав заяву, у який просить розглядати справу за його відсутності та зазначив, що позовні вимоги підтримує і не заперечує проти прийняття заочного рішення.

Відповідно до частини першою статті 224 Цивільного процесуального кодексу України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Враховуючим викладене, суд вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній даних та доказів та постановити (ухвалити) заочне рішення.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється на підставі частини першої ст. 197 Цивільного процесуального кодексу України, згідно з якою, зокрема, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

ОСОБА_2 є споживачем електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1, має особовий рахунок НОМЕР_1, про що зазначено в акті № 049141 від 28.12.2010 р., складеному представником Бердичівського району електричних Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (а. с. 4).

28.12.2010 р. за адресою: АДРЕСА_1, у присутності побутового споживача ОСОБА_3, який є сином ОСОБА_2, представниками Бердичівського району електричних мереж Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" було виявлено порушення Правил, а саме -заземлення нульового проводу електричної проводки в схованому місці, штучний нуль (фаза в третій клемі), про що складено акт № 049141 від 28.12.2010 р.(а. с. 4), на підставі якого згідно Методики було здійснено нарахування завданих цим збитків у розмірі 8 984,03 грн. (а. с. 5), які ОСОБА_2 не відшкодовані.

Пунктом 2 Правил визначено, що ці Правила регулюють відносини між громадянами (далі -споживачі електричної енергії) та енергопостачальниками. Правила обов'язкові для виконання всіма споживачами і енергопостачальниками незалежно від форм власності.

Абзацом першим пункту 9, абзацом п'ятим пункту 48 Правил встановлено, що споживання електричної енергії без приладів обліку не допускається, крім випадків передбачених цими Правилами. Споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.

Таким чином, ОСОБА_2 порушила пункт 9 Правил, за що має нести відповідальність на підставі абзацу п'ятого пункту 48 Правил.

Підпунктом 5 пункту 3.1. Методики передбачено, що вона застосовується на підставі акта про порушення, складеного з урахуванням вимог Правил, та в разі виявлення, зокрема, таких порушень Правил: самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі енергопостачальника або іншого споживача (власника мереж) з порушенням схеми обліку;

На підставі Методики було визначено, що через порушення ОСОБА_2 пункту 9 Правил нею було спожито необліковану електричну енергію на суму у розмірі 8 984,03 грн., чим Публічному акціонерному товариству "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" було завдано збитків у цьому ж розмірі.

Частиною третьою статті 714 Цивільного кодексу України передбачено, що законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.

Відповідно до частини четвертої статті 26 Закону України "Про електроенергетику" споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з частиною першою, абзацами першим та восьмим статті 27 Закону України "Про електроренергетику" правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є порушення правил користування енергією.

Частиною першою та абзацом першим частини третьої статті 22 Цивільного кодексу України встановлено, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

Зважаючи на наведене, суд вважає, що ОСОБА_2 зобов'язана відшкодувати завдані нею внаслідок порушення пункту 9 Правил збитки у розмірі 8 984,03 грн., а відтак позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" підлягають задоволенню.

Частиною першою статті 79 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Частиною першою статті 88 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позов задоволено частково, судові витрати присуджуються позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві -пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Таким чином судові витрати, понесені Публічним акціонерним товариством "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго", підлягають відшкодуванню ОСОБА_2.

Керуючись статтями 3, 4, 7, 8, 10, 11, 15, 18, 57 -60, 64, 79, 88, 209, 212 -215, 224, 226 Цивільного процесуального кодексу України,


В И Р І Ш И В:


Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (проживає за адресою: АДРЕСА_1) на користь Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" на р/р 26036301762 в Обл. управлінні Ощадбанку м. Житомира, код 26392724, МФО 311647, у якості відшкодування збитків за безобліково використану електричну енергію грошові кошти у розмірі 8 984,03 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 (проживає за адресою: АДРЕСА_1) на користь Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" на р/р 26008002011613 в ВАТ "Перший інвестиційний банк", (Відділення № 32 м. Житомир) код 22048622, МФО 300506, у якості відшкодування судових витрат грошові кошти у розмірі 214,60 грн.

Роз'яснити, що:

- дане рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано, а у разі подання апеляційної скарги це рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом;

- апеляційна скарга на дане рішення може бути подана лише позивачем до Апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення;

- дане рішення може бути переглянуто Бердичівським міськрайонним судом Житомирської області за письмовою заявою відповідача, заяву про перегляд цього рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.





Суддя В.В. Корбут


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація