Справа №2-2098/07
РІШЕННЯ
ИМ'ЯМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2007 года Амвросіївський районний суд Донецької області у складі: головуючого судді Смольнякова О.О. при секретарі Собіній Т.О. розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в м. Амвросіївка справу за позовом ОСОБА_1 до Амвросіївської міської ради про визнання права власності на будівництво
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Амвросіївської міської ради про встановлення права власності на будівництво, мотивуючи тим, що її чоловік, ОСОБА_2 на підставі договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності у 1960 році отримав земельну ділянку по АДРЕСА_1, на який збудував будинок. За час життя чоловік побудував без відповідного дозволу літню кухню «Б», котельню „В", гараж „Г" та сарай „Е". Чоловік померІНФОРМАЦІЯ_1. Вона оформлює спадщину, але їй потрібно визнати за чоловіком право власності на самовільно збудоване майно.
У судовому засіданні позивачка збільшила вимоги, просила визнати за чоловіком також право власності на збільшену житлову площу у розмірі 15,40 м2.
Представник Амвросіївської міської ради позов визнала, не заперечувала проти визнання права власності на самочинне будівництво.
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Встановлено, що власником домоволодіння поАДРЕСА_1 був ОСОБА_2 який померІНФОРМАЦІЯ_1.
З наданого технічного паспорту на домоволодіння по АДРЕСА_1 вбачається, що на його території самовільно збудовано літню кухню «Б», котельню „В", гараж „Г" та сарай „Е", а також на підставі переобладнання збільшена житлова площа на 15,40 м2.
Згідно до ч.5 ст. 376 ЦК України, на вимогу власника земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Керуючись ч.5 ст.376 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_2, який померІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно, а саме: на літню кухню «Б», котельню „В", гараж „Г" та сарай „Е", а також на збільшену житлову площу у розмірі 15,40 м2, які розташовані на земельної ділянці по АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення.