Судове рішення #27190221


Справа № 3-3368/12

ПОСТАНОВА

11 січня 2013 року


Суддя Свердловського міського суду Луганської області Шевцов О.А., розглянувши матеріали Свердловського МВ ГУМВС України про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, пенсіонера, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 38, кв. 30, до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 КУпАП, -


ВСТАНОВИВ


Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ухиляється від виховання свого онука ОСОБА_2 Кевіна, ІНФОРМАЦІЯ_3, який 13.11.2012 року спричинив тілесні ушкодження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, у зв’язку із чим у його діях вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що між його онуком ОСОБА_2 Кевіном та ОСОБА_3 виник конфлікт, який був спровокований ОСОБА_3. Крім цього зазначив, що з онуком проводяться відповідні бесіди щодо недопущення вчинення правопорушень.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до пояснень малолітнього ОСОБА_2 він перебуваючи в школі бігав з ОСОБА_3 та він ненавмисно вдарив останнього в обличчя.

Згідно пояснень малолітніх ОСОБА_3, ОСОБА_4, а також ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 вбачається, що ОСОБА_2 перебуваючи в школі наніс ОСОБА_3 удар в обличчя.

Копією рішення виконавчого комітету Свердловської міської ради Луганської області від 16.11.2010 року № 409/2 підтверджується, що малолітній ОСОБА_2 має статус дитини-сироти та ОСОБА_1 є опікуном останнього.

З матеріалів справи вбачається, що тілесні ушкодження ОСОБА_2 спричинені ОСОБА_3 під час перебування у навчальному закладі.

Статтею 56 Закону України «Про освіту» встановлено, що педагогічні працівники зобов’язані захищати дітей, молодь від будь-яких форм фізичного або психічного насильства. Оскільки тілесні ушкодження спричинені під час перебування у навчальному закладі, обов’язок по забезпеченню учбово-виховного процесу, здійснення контролю за виконанням здорових та безпечних умов проведення навчання, охороні життя та здоров'я учнів, покладено на вчителів.

Частина 1 ст. 184 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

Під невиконанням даних обов’язків слід розуміти різні форми бездіяльності, у результаті якої відсутня належна турбота про виховання і освіту неповнолітніх, створення необхідних умов для своєчасного отримання освіти дітей, успішного навчання підготовці до трудової діяльності. Виховання складається з різного роду дій батьків, одним з елементів якого є нагляд за поведінкою дитини.

Матеріали справи не містять доказів, які б вказували про ухилення ОСОБА_1, як опікуна малолітнього ОСОБА_2 Кевіна, від обов’язків опікуна, які свідчили б про його бездіяльність щодо забезпечення належних умов життя дитини, навчання та виховання.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 184 ч. 1 КУпАП, у зв’язку із чим справа підлягає закриттю.

На підставі ч. 1 ст. 184, ст. ст. 247, 284 КУпАП суддя



ПОСТАНОВИВ


Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 КУпАП закрити, у зв’язку з відсутністю в його діях ознак правопорушення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання до Свердловського міського суду Луганської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження (опротестування) цієї постанови.


Суддя: О.А. Шевцов



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація