Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 617/16406/12
Кримінальне
провадження № 12012060250000120
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і докуметів
11.01.2013
Слідчий суддя Овруцького районного суду Житомирської області Вачко В. І.
при секретарі Першко А. А.,
за участю:
сторони кримінального провадження – слідчого СВ Овруцького РВ УМВС України в Житомирській області ОСОБА_1,
особи, у володінні яких знаходяться речі і документи – не з’явились,
розглянув клопотання слідчого СВ Овруцького РВ УМВС України в Житомирській області ОСОБА_1, погоджене прокурором Овруцької міжрайонної прокуратури Житомирської області ОСОБА_2,
про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається із витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 14.12.2012 року (кримінальне провадження № 12012060250000120), 14.12.2012 року на підставі подання ВДВС Овруцького РУЮ щодо керівника ПП «Древконтракт» ОСОБА_3, який умисно не виконує рішення Овруцького районного суду про стягнення боргу по заробітній платі, до ЄРДР внесено відомості про вчинення останнім кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.382 КК України (умисне навиконання судового рішення).
У поданому до суду 28.12.2012 року клопотанні слідчий СВ Овруцького РВ УМВС України в Житомирській області просить надати тимчасовий доступ до справи виконавчого провадження, відкритого 03.06.2007 року по примусовому стягненню заборгованості з ПП «Древконтракт», яка перебуває у відділі Державної виконавчої служби Овруцького районного управління юстиції, що в місті Овручі, по вулиці Радянська, 31 А; надати тимчасовий доступ до рахунків банківської установи, де перебувають рахунки ПП «Древконракт», що в місті Овручі, по вулиці Правди, 12, мотивуючи тим, що під час проведення досудового слідства отримати відомості, які б підтверджували спроби виконання керівництвом ПП «Древконтракт» судових рішень у частині зобов'язань перед стягувачами, не видалось можливим; однак, вказані відомості можуть міститися в матеріалах виконавчого провадження з примусового виконання виконавчих документів про стягнення з ПП «Древконтракт» (код ЄРДПОУ 31552400) заборгованості на користь юридичних, фізичних осіб та держави, в тому числі боргів по заробітній платі, яке знаходиться у ВДВС Овруцького РУЮ, за адресою м.Овруч, вул.Радянська, 31 А, і можуть в свою чергу стати доказами невиконання керівництвом ПП «Древконтракт» судових рішень. Під час проведення досудового слідства також необхідно перевірити фінансову можливість ПП «Древконтракт» виконати судові накази та рішення, що є основною складовою вказаного кримінального правопорушення. А відтак, просить клопотання задоволити.
У відповідності до ч.1 ст.163 КПК слідчий суддя після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів здійснив судовий виклик сторони кримінального провадження, яка подала клопотання та осіб, у володінні яких знаходяться такі речі і документи. Однак, особи, у володінні яких знаходяться речі і документи, за судовим викликом представника до суду не скерували, про причини неявки не повідомили.
Згідно з ч.4 ст.163 КПК неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку сторони кримінального провадження, суд приходить до висновку про часткове задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні виконавчого провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч.5 ст.163 КПК слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п.5 ст.162 КПК відомості, які можуть становити банківську таємницю належать до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Відомості по банківських рахунках ПП «Древконтракт», відкритих у банківській установі, що знаходиться в місті Овручі, по вулиці Правди, 12 (точної назви банківської установи у клопотанні слідчим не вказано) становлять банківську таємницю відповідно до ст.60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», що є підставою для відмови у клопотанні в частині вимоги надати тимчасовий доступ до рахунків банківської установи.
Згідно з ч.6 ст.163 КПК доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, передбаченому законом.
Законом України «Про банки і банківську діяльність» (ст.62) та Цивільним процесуальним кодексом України (глава 12) передбачено порядок розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних або фізичних осіб.
Зокрема відповідно до п.3 ч.1 ст.62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками органам прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Антимонопольного комітету України - на їх письмову вимогу стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу.
Згідно з ч.6 ст.163 КПК слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Стороною кримінального провадження не доведено неможливості іншими способами довести фінансову спроможність ПП «Древконтракт» виконати судові рішення.
Щодо клопотання слідчого в частині вимоги надати тимчасовий доступ до справи виконавчого провадження, відкритого 03.06.2007 року по примусовому стягненню заборгованості з ПП «Древконтракт», яка перебуває у відділі Державної виконавчої служби Овруцького районного управління юстиції, що в місті Овручі, по вулиці Радянська, 31 А, то таке підлягає задоволенню, з огляду на те, що стороною кримінального провадження у відповідності до вимог ст.163 КПК України, доведено, що названа справа виконавчого провадження має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками ч.1 ст.382 КК України, зокрема обставини невиконання керівництвом ПП «Древконтракт» судових рішень.
Тому на підставі викладеного в сукупності та керуючись ст.ст.159, 160, 162 п.5, 163, 164, 166 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання задоволити частково та надати слідчому СВ Овруцького РВ УМВС України в Житомирській області ОСОБА_1 тимчасовий доступ до справи виконавчого провадження, відкритого 03.06.2007 року по примусовому стягненню заборгованості з ПП «Древконтракт», яка перебуває у відділі Державної виконавчої служби Овруцького районного управління юстиції, що в місті Овручі, по вулиці Радянська, 31 А.
2. В частині вимоги надати тимчасовий доступ до рахунків банківської установи, де перебувають рахунки ПП «Древконракт», що в місті Овручі, по вулиці Правди, 12, у задоволенні клопотання відмовити.
3. Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
4. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів (інформації).
5. Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
ОСОБА_4