Судове рішення #27199078

Справа № 0603/5624/12 Провадження № 2/0603/2160/12


Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13.09.2012 р.м. Бердичів


Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Корбут В.В., за участю секретаря судового засідання Жмурко В.І.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заявуОСОБА_1

доОСОБА_2

простягнення аліментів на повнолітню дитину у зв'язку з навчанням


В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернулась до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області з позовною заявою, у якій просить стягувати на її користь з ОСОБА_2 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? частки з усіх видів його заробітку (доходу) щомісяця, починаючи з дня пред'явлення позову і до закінчення дочкою навчання, але не більше як до досягненню нею двадцяти трьох років.

Викладені у позовній заяві вимоги ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що:

- вона та ОСОБА_2 є батьками ОСОБА_3, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1;

- у даний час їх дочка ОСОБА_3 навчається в Кам'янець-Подільському національному університеті ім. І.Огієнка на денній формі навчання, термін навчання - з 01.09.2010 р. по червень 2015 р., потребує матеріальної допомоги;

- ОСОБА_2 працює начальником у Консультаційного пункту при колонії № 70 в м. Бердичеві,, має постійних дохід (заробіток) та може надавати матеріальну допомогу на утримання дочки.

- вона працює у школі вчителем, має невелику заробітку плату.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, проте подала заяву, у якій зазначила, що позовні вимоги підтримує та просить розглядати справу за її відсутності.

ОСОБА_2 у судове засідання також не з'явився, проте подав заяву, у якій зазначив, що позовні вимоги визнає та просить розглядати справу за його відсутності.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється на підставі частини першої статті 197 Цивільного процесуального кодексу України, відповідно до якої, зокрема, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками ОСОБА_3, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 (а. с. 5).

У даний час ОСОБА_4 навчається у Кам'янець-Подільському національному університеті ім. І.Огієнка на денному відділенні, термін навчання -до 06.2014 р. (а. с. 6), у зв'язку з чим проживає у гуртожитку, оплата за рік проживання у якому становить 1 300,00 грн. (а. с. 7).

ОСОБА_3 як студент за державним замовленням одержує стипендію (з вересня 2011 р. по квітень 2012 р. всього одержала 3 187,84 грн.) (а. с. 8).

ОСОБА_1 працює вчителем біології, одержує невелику заробітну плату (за період з 01.11.2011 р. по 30.04.3023 р. одержала 19 772,90 грн.) (а. с. 6).

Між тим, доходи ОСОБА_1 та ОСОБА_3 не можуть у повній мірі задовольнити матеріальні потреби останньої, пов'язані з її навчанням (оплату проїзду та проживання у гуртожитку, купівлю навчальної літератури, одягу тощо).

За таких обставин суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 потребує матеріальної допомоги у зв'язку з навчанням.

Згідно з частиною першою статті 199 Сімейного кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

ОСОБА_2 працює завідуючим ВУКПпБВК № 70, за період з 01.12.2011 р. по 31.05.2012 р. його доход становить 24 077,64 грн. (а. с. 11).

Враховуючи викладене, а також те, що ОСОБА_2 визнав позовні вимоги, суд вважає, він може надавати матеріальну допомогу своїй дочці ОСОБА_3.

Статтею 200 Сімейного кодексу України передбачено, що суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Частиною першою статті 182 Сімейного кодексу України встановлено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність законних підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1.

Відповідно до частини четвертої статті 174 Цивільного процесуального кодексу України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Як зазначалось вище, ОСОБА_2 визнає позов.

Виходячи з наведеного, суд задовольняє позовні вимоги ОСОБА_1.

Згідно з частиною першою, пунктом другим частини третьої статті 79 Цивільного процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. До витрат, пов'язаних з розглядом судової справи, належать витрати на правову допомогу.

Частинами першою та третьою статті 88 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

Таким чином, з ОСОБА_2 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 214,60 грн.

Пунктом 1 частини першої статті 367 Цивільного кодексу України передбачено, що суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів -у межах суми платежу за один місяць.

Суд, враховуючи інтереси ОСОБА_3, допускає негайне виконання даного рішення у межах суми платежу за один місяць.

Керуючись статтями 3, 4, 7, 8, 10, 11, 15, 18, 57 -60, 64, 79, 88, 174, 209, 212 -215, 367 Цивільного процесуального кодексу України,


В И Р І Ш И В:


Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2 (народився ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Безименна Козятинського району Вінницької області, проживає за адресою: АДРЕСА_1, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 (народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 у м. Кізел Пермської області, проживає за адресою: АДРЕСА_2, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_2) аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? від його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 20.08.2012 р. і до 30.06.2015 р.

Стягнути з ОСОБА_2 (народився ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Безименна Козятинського району Вінницької області, проживає за адресою: АДРЕСА_1, індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід держави судовий збір у розмірі 214,60 грн.

Допустити негайне виконання даного рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць.

Роз'яснити, що:

- дане рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано;

- у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом;

- апеляційна скарга на дане рішення може бути подана до Апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня його проголошення;

- особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.





Суддя В.В. Корбут



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація