Справа №2-639/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2007 року Ананьївський районний суд Одеської області
в складі: головуючого судді Скуртова М. І., при секретарі Личман Л.М. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ананьєві справу за заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, заінтересована особа Новогеоргіївська сільська рада Ананьївського району Одеської області,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року звернулася до суду з заявою, в якій просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини. Заявник посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер її батько, ОСОБА_3, який мешкав в АДРЕСА_1, в зв'язку з чим відкрилась спадщина на майно померлого, в тому числі на земельну ділянку, площею 6, 25 га, яка розташована на території Новогеоргіївської сільської ради Ананьївського району Одеської області з цільовим призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ НОМЕР_1, виданого ІНФОРМАЦІЯ_3 року на ім'я ОСОБА_3 на підставі розпорядження Ананьївської районної державної адміністрації від ІНФОРМАЦІЯ_4 року НОМЕР_2. Заповіту на вказаний державний акт на право власності на земельну ділянку батько не складав.
Заявник залишилась єдиним спадкоємцем померлого, оскільки рідний брат, ОСОБА_2, відмовився від прийняття спадщини на її користь та на спадщину не претендує, в зв'язку з чим звернулася до нотаріальної контори з метою належного оформлення спадщини і отримання свідоцтва про право на спадщину, однак їй було відмовлено з причини пропуску строку для прийняття спадщини (а.с. 13).
Позивачка пояснила, що через свою юридичну необізнаність не знала про наявність встановленого законом шестимісячного строку, протягом якого необхідно подати заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини, крім того тривалий час не могла знайти державний акт на спадкову землю, тому не мала змоги своєчасно звернутися з заявою до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини для її прийняття, однак реально користувалась спадщиною.
У попереднє судове засідання заявник не з'явилась, однак надала заяву про розгляд справи у її відсутність, доводи позовної заяви підтримує повністю та просить визначити їй додатковий строк для прийняття нею спадщини, яка залишилася після смерті її батька у вигляді державного акту на право власності на земельну ділянку.
Відповідач по справі у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги визнає повністю (а.с. 17).
Представник Новогеоргіївської сільської ради Ананьївського району Одеської області у судове засідання не з'явився, однак надали заяву (а.с. 18) про розгляд справи у їх відсутність, з заявленими вимогами згодні повністю і не заперечують проти визначення ОСОБА_1 додаткового строку для прийняття нею спадщини після смерті її батька, ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом установлено, що заявник - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5року народження, уродженка АДРЕСА_2 та мешканка АДРЕСА_3, згідно копії паспорту (а.с. 5).
Згідно свідоцтва про народження (а.с. 6), ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5року народження, її батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_4.
Таким чином було встановлено, що дійсно ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_3, який був зареєстрований та фактично проживав в АДРЕСА_1по день своєї смерті - ІНФОРМАЦІЯ_2 року, відповідно до свідоцтва про смерть, виданого Новогеоргіївською сільською радою Ананьївського району Одеської області (а.с. 12).
Встановлено також, що на ім'я ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 року Ананьївською райдержадміністрацією на підставі рішення від ІНФОРМАЦІЯ_6 року НОМЕР_2 був виданий державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯБ НОМЕР_1, згідно якого він є власником земельної ділянки площею 6, 25 га, яка розташована на території Новогеоргіївсько сільської ради Ананьївського району Одеської області (а.с. 10). Заповіту на вказане майно померлий не залишив.
Згідно наданої заяви (а.с. 17), ОСОБА_2, брат позивача, не заперечує проти визначення додаткового строку про прийняття спадщини ОСОБА_1.
Встановлено, що заявник є спадкоємицею за законом. Заява про прийняття спадщини в установлений ст. 1270 ЦК України строк не була подана спадкоємицею.
Згідно п.3 ст. 1272 ЦК, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, що передбачено п.3 ст. 1272 ЦК України.
Сторонам роз'яснено вимоги ст. 174 ЦПК України й наслідки відповідних процесуальних дій.
На підставі викладеного, керуючись п.3 ст. 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати причину пропуску строку вагомою і визначити ОСОБА_1 трьохмісячний строк для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті її батька, ОСОБА_3, який мешкав у АДРЕСА_1, та помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, з моменту вступу рішення в законну силу.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.