Справа № 367/161/13- ц
У Х В А Л А
Іменем України
про забезпечення позову
14 січня 2013 року Ірпінський міський суд Київської області у складі
головуючого судді Мікуліна А.В.,
при секретарі Мидловець М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову,-
в с т а н о в и в:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшла зазначена вище заява, в якій заявник просить в порядку забезпечення позову зобов'язати ПАТ «АЕС Київобленерго»вчинити певні дії, а саме приєднати належний їй будинок до електропостачання.
Сторони в судове засідання не викликались.
Вивчивши заяву, оглянувши матеріали цивільної справи, суд дійшов висновку, що заява не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Статтею 152 ЦПК України передбачено, що позов забезпечується: 1) накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; 2) забороною вчиняти певні дії; 3) встановленням обов'язку вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання; 5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; 6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; 7) передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам. У разі необхідності судом можуть бути застосовані інші види забезпечення позову.
Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Оскільки забезпечення позову -це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог, то розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчується, зокрема, в тому, чи існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з'ясовує відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
У порушення вимог ст. 151 ЦПК України заявником не наведено належних аргументів щодо того, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання можливого рішення суду, а також не вказано який саме будинок слід приєднати до електропостачання та доказів належності даного будинку позивачу.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що забезпечення позову у способи, вказані у заяві ОСОБА_1 є неспівмірними із заявленими ним позовними вимогами та не відповідають вимогам закону, тому слід відмовити у задоволенні заяви про забезпечення позову.
Керуючись статтями 151, 152, 153 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
у х в а л и в:
Відмовити у задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 (п'яти) днів з дня проголошення.
Суддя А.В. Мікулін