Провадження № 3/168/29/13
Справа № 168/43/13- п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14.01.2013 року суддя Старовижівського районного суду Волинської області
ОСОБА_1 Й, розглянувши cправу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, непрацюючого, неодруженого, проживає та зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_4, не судимого,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення
В С Т А Н О В И В:
04 грудня 2012 року приблизно о 16 годин 00 хвилин в с. Глухи по вул. Денисова, 102 ОСОБА_2, перебуваючи у власному будинку вчинив насильство в сім’ї стосовно своєї бабусі ОСОБА_3, під час якого висловлювався на її адресу нецензурними словами, принижував її, таким чином своїми діями завдав шкоди психічному здоров'ю потерпілої.
У судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину у скоєному правопорушенні, передбаченому ч.1 ст. 173-2 КпАП України, визнав повністю, та пояснив, що у вчиненому розкаюється, просив суворо його не карати.
Крім повного визнання ОСОБА_3 вини у вчиненому правопорушенні, вона також підтверджується дослідженими в судовому засіданні зібраними матеріалами у справі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВН № 0025753 від 13.12.2012 року, рапортом Старовижівського РВ УМВС України у Волинській області про прийняття заяви про вчинення адміністративного правопорушення від 11.12.2012р., поясненнями ОСОБА_3
Частиною 1 статті 173-2 КпАП України встановлено відповідальність за вчинення насильства сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, не проходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї.
Статтею 1 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї»визначено, що насильство в сім'ї –це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.
Під психологічним насильством в сім'ї вказана норма Закону розуміє насильство, пов'язане з дією одного члена сім'ї на психіку іншого члена сім'ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю.
Таким чином, проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КпАП України.
З врахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, його майновий стан, щирого розкаяння, як пом’якшуючої відповідальність обставини, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, вважаю, що до ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст. 33, ч.1 ст.173-2, 252, 283, 284, 294 КпАП України
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн. 00 коп. в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, потерпілим, прокурором до апеляційного суду Волинської області через Старовижівський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя:
ОСОБА_1