АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
Справа № 22-ц-796/674/2013 Головуючий в суді 1 інстанції - Макаренко І.О.
Доповідач: Махлай Л.Д.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 січня 2013 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду м. Києва
в складі: головуючого судді: Махлай Л.Д.,
суддів: Левенця Б.Б., Борисової О.В.
при секретарі: Хилюк І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 05 жовтня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
в с т а н о в и л а :
у серпні 2009 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, у якому просила стягнути з відповідача аліменти в розмірі 3 500 грн. щомісячно на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 посилаючись на те, що син знаходиться на її утриманні, а відповідач, який є його батьком коштів на утримання дитини не надає.
ОСОБА_2 звернувся до суду із зустрічним позовом про оспорювання батьківства посилаючись на те, що ніколи не проживав з позивачкою однією сім`єю та не подавав до РАЦСу заяву про визнання батьківства.
Ухвалою суду від 05.10.2012 року позови роз`єднано та позов про оспорювання батьківства виділено в самостійне провадження.
У судовому засіданні позивач уточнила позовні вимоги та просила стягнути аліменти на утримання дитини в розмірі ј частини доходів щомісячно.
Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 05.10.2012 року позов задоволено. Стягнуто з ОСОБА_2 аліменти на користь ОСОБА_3 на утримання сина ОСОБА_4 в розмірі ј частини від всіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 17.08.2009 року і до досягнення дитиною повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Вирішено питання щодо стягнення судових витрат.
Не погоджуючись з рішенням суду, ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати дане рішення суду та ухвалити нове, яким зменшити розмір аліментів до 1/6 частини всіх видів заробітку. Посилається на неповне з`ясування обставин справи, порушення норм матеріального права. А саме, суд не врахував, що у нього на утриманні знаходиться малолітня донька ОСОБА_7, 08.07.2009 року та дружина, яка була зайнята доглядом за дитиною до досягнення нею 3-х років.
У судовому засіданні апелянт підтримав апеляційну скаргу та просив її задовольнити.
Позивач та її представник просили апеляційну скаргу відхилити, а рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Вислухавши доповідь судді, пояснення осіб, які з`явилися в судове засідання, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що згідно зі свідоцтвом про народження ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року та його батьками записані сторони по справі.
ОСОБА_4 проживає з матір`ю та відповідач не приймає участі у матеріальному утриманні сина.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що дитина знаходиться на утриманні позивачки, а відтак другий з батьків зобов'язаний надавати кошти на її утримання.
Такі висновки суду першої інстанції є правильними.
Проте, визначаючи розмір аліментів суд першої інстанції не з`ясував матеріальне становище сторін та наявність інших утриманців у відповідача тощо, а тому колегія суддів не може повністю погодися з розміром аліментів, визначених судом.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідач з 20.12.2008 року перебуває у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_6, від якого має доньку ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2. Аліменти призначено судом з 17.08.2009 року. Суд першої інстанції не взяв до уваги, що у період з 08.07.2009 року у відповідача на утриманні знаходилася дружина, яка зайнята доглядом за дитиною до трьох років та малолітня донька.
Згідно довідки, наданої відповідачем останній працює у ПАТ «Банк «Київська Русь» та має постійний дохід у вигляді заробітної плати розміром більше 10 000 грн.
Виходячи з викладеного колегія суддів вважає, що розмір аліментів необхідно визначити у розмірі 1/6 частини заробітку (доходу) відповідача, враховуючи наявність у відповідача інших утриманців.
За таких обставин рішення суду в частині визначення розміру аліментів підлягає зміні із зменшенням розміру аліментів до 1/6 частини заробітку (доходу) відповідача.
Керуючись ст. ст. 303, 304, 307, 309, 313, 314, 316, 317 ЦПК України, колегія суддів,
в и р і ш и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 05 жовтня 2012 року в частині визначення розміру аліментів змінити зменшивши розмір аліментів до 1/6 частини заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В решті рішення залишити без змін.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржене протягом двадцяти днів до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до цього суду.
Головуючий
Судді