БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 1007/13990/2012 провадження № 2/361/540/13
17.01.2013
У Х В А Л А
«17»січня 2013 року м.Бровари Київської області
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ в натурі нерухомого майна, яке перебуває у спільній частковій власності,
в с т а н о в и в:
Ухвалою судді Броварського міськрайонного суду від 09 січня 2013 року позовна заява ОСОБА_1 залишена без руху у зв'язку із тим, що не відповідала вимогам статті 119 ЦПК України.
Згідно із статтею 119 ЦПК України позовна заява подається у письмовій формі. Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Разом із тим, зміст позовних вимог був не конкретизований.
Відповідно до статті 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Позивач не визначила чи нею заявлені позовні вимоги про поділ спірного нерухомого майна в натурі й виділення їй у власність Ѕ частини цього майна у вигляді двох кімнат чи про визнання за нею права користування зазначеними вище кімнатами.
В обґрунтування позовних вимог зазначається, що спірна квартира належить позивачу та відповідачу на праві спільної часткової власності, а саме по Ѕ частині кожному відповідно до договору купівлі-продажу квартири й рішення суду.
Однак, як вбачається із доданої до позову копії договору купівлі-продажу спірної квартири, це нерухоме майно придбане відповідачем. У заяві не зазначено яким саме судом й коли прийнято, а також в якій справі, судове рішення щодо речових прав сторін на квартиру. Це судове рішення до позову не додане.
Крім того, від змісту позовних вимог також залежить розмір судового збору, який повинен сплачуватися за подання до суду позовної заяви.
Зокрема, за змістом статей 3, 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду: 1) позовної заяви майнового характеру -1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати; 2) позовної заяви немайнового характеру -0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Позивачем сплачено судовий збір у розмірі -107 грн. 30 коп., тобто за розгляд спору немайнового характеру, а саме щодо визначення порядку користування спірною квартирою, а не за розгляд спору майнового характеру.
Також у позові не було вказано номери засобів зв'язку відповідача ОСОБА_2
На усунення недоліків в оформленні позовної заяви встановлено строк до 14 січня 2013 року.
Між тим, станом на 17 січня 2013 року недоліки в оформленні позову не усунуті.
Згідно із статтею 121 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного та керуючись ст.121 ЦПК України,
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ в натурі нерухомого майна, яке перебуває у спільній частковій власності - повернути позивачу.
Роз'яснити ОСОБА_1 положення цивільного процесуального законодавства про те, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В. О. Василишин