29.08.2012
Справа №2/1416/2690/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2012 р. Ленінський районний суд м. Миколаєва в складі: головуючого -судді Губницького Д.Г., при секретарі Наумкіній І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 і ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
11 липня 2012 р. ОСОБА_1 і ОСОБА_2 в порядку ч. 1 ст. 109 СК України звернулися до суду з заявою про розірвання шлюбу, одночасно подавши договір про те, з ким із них будуть проживати дитина, яку участь у забезпеченні умов її життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей
В судовому засіданні заявники підтримали своє прохання про розірвання шлюбу, незмінність цього бажання, і підтвердили зобов'язання, узяті кожним з них за договором доданим до заяви. Заявниця ОСОБА_2 побажала залишити теперішнє прізвище.
Суд заслухавши пояснення заявників, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що її слід задовольнити з наступних підстав.
Встановлено, що 23 жовтня 2004 р. відділом реєстрації актів цивільного стану Ленінського районного управління юстиції м. Миколаєва між заявниками зареєстрований шлюб, актовий запис №449 (а.с.3). Мають спільну дитину -ОСОБА_3, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.4)
Подружні відносини між сторонами припинені приблизно рік тому.
Згідно договору укладеного 17 червня 2012 р. між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 в простій письмовій формі, ними за взаємною згодою, зокрема, визначено наступне:
1. Донька ОСОБА_3 залишається проживати разом з матір'ю -ОСОБА_2, до досягнення 14 річного віку, по досягненню якого дитина сама визначає місце свого проживання з одним з батьків.
2. Поведінка і висловлювання батьків при вихованні дитини не повинні ображати іншого з батьків та припускати розлад душевної рівноваги дитини. Сторона зобов'язуються не чинити перешкод іншій стороні у її святкуванні з дитиною будь-яких свят, у тому числі релігійних
3. ОСОБА_1 передає ОСОБА_2 право користування квартирою за адресою: АДРЕСА_1, для спільного проживання з донькою, що є його участю в натуральній формі в утриманні дитини.
4. Платежі за комунальні послуги при користуванні квартирою ОСОБА_2 зобов'язується сплачувати самостійно.
5. Контакти батька ОСОБА_1 з дитиною відбуваються за наступним графіком: ОСОБА_1 зустрічається з дитиною два дні на тиждень після садочку або після школи з правом повернення додому. Під час хвороби дитина знаходиться вдома. Батько проводить з дитиною половину від встановлених законодавством України всіх державних святкових днів. Батько проводить з дитиною половину від всіх вихідних днів на місяць, а саме - субота та неділя з 10 до 18 години. Батько проводить з дитиною половину власної щорічної відпустки. У випадку неможливості батька дотримуватися в якийсь період передбаченого графіку контактів, батько завчасно сповіщає про це мати дитини.
6. Заявники зобов'язуються не чинити перешкод у спілкуванні дитини з дідом, бабою, з іншими членами сім'ї та родичами.
7. Зміни до договору вносяться за погодженням сторін.
8. Таким чином, за змістом наданий заявникам суду договір в цілому відповідає вимогам ст.. 109 ч. 1 СК України.
Згідно ч.ч. 3 і 4 ст. 109 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.
Згідно пункту 8 постанови Пленуму ВС України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя»N 11 від 21 грудня 2007 р., договором можуть бути передбачено:
- з ким з подружжя будуть проживати діти;
- яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той із батьків, хто буде проживати окремо;
- умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.
Таким чином, враховуючи, що дійсна воля заявників направлена на припинення між ними шлюбу і наданий суду договір відповідає вимогам законодавства, заява про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.
Згідно ст. 113 СК України позивачці слід залишити її теперішнє прізвище.
На підставі наведеного, керуючись ст.. 212-215, 224 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 23 жовтня 2004 р. відділом реєстрації актів цивільного стану Ленінського районного управління юстиції м. Миколаєва, актовий запис №449, - розірвати.
Прізвище ОСОБА_2 залишити без змін.
Рішення протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Миколаївської області може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги через Ленінський районний суд м. Миколаєва.
Суддя Д.Г. Губницький