05.12.2012
Справа №2/1416/3664/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2012 р. Ленінський районний суд м. Миколаєва в складі: головуючого -судді Губницького Д.Г., при секретарі -Наумкіній І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2012 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, яким просила стягнути з відповідача на її користь з 01 листопада 2012 р. на утримання неповнолітнього сина 2005 р. народження аліменти щомісячно в розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку (доходів) до досягнення сином повноліття.
В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала..
Відповідач позов визнав. Пояснив, що вже сплачує аліменти на іншого свого 16-річного сина в розмірі ? із свого заробітку.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Встановлено, що сторони, які не перебували у шлюбі між собою, мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.4).
Дитина проживає із матір'ю і перебуває на її утриманні, що підтверджено довідкою житлово-експлуатаційної контори «Південь»(а.с. 3). Відповідач проживає окремо.
Відповідач матеріальну допомогу на утримання сина не надає, працює в ДП НВКГ «Заря-«Машпроект», має середньомісячний дохід у розмірі приблизно 2000 грн., з якого сплачує аліменти в сумі близько 450 грн. на користь іншої дитини (а.с. 5).
Частиною 1 ст. 180 СК України встановлений обов'язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Статтею 181 СК України передбачено, що спосіб виконання цього обов'язку визначається батьками самостійно -за домовленістю, або за рішенням суду, який присуджує кошти на утримання дитини (аліменти) у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Між сторонами договір про сплату аліментів не укладався. Відповідач не виконує обов'язку по утриманню дітей, а тому з нього на користь позивачки слід присудити аліменти.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних утриманців і інші обставини, що мають істотне значення. Також суд враховує визнання позову відповідачем.
Враховуючи встановлені судом обставини, суд вважає за можливе присудити позивачці аліменти на утримання її дитини в розмірі 1/4 частки щомісячного заробітку (доходу) батька, але не менш, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку згідно ч. 1 ст. 182 СК України.
На підставі ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути судовий збір в дохід держави за ставкою передбаченою ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»в розмірі 214 грн. 60 коп.
На підставі наведеного, керуючись ст.8,10, 212-215ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_2, який народився 16 квітня 1974 року в м. Миколаєві на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти в розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку (доходів) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 01 листопада 2012 р. і до його повноліття.
Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути в дохід держави з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 214 грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області шляхом подання апеляційної скарги через Ленінський районний суд м. Миколаєва протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення - в тому ж порядку і в той самий строк, який обраховується з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Д.Г. Губницький