Судове рішення #27251063

01.10.2012

Справа №2/1416/3111/2012

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


01 жовтня 2012 р. Ленінський районний суд м. Миколаєва в складі: головуючого -судді Губницького Д.Г., при секретарі Наумкній І.М., за участю позивачки ОСОБА_1, ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню доньку, -


ВСТАНОВИВ:


У серпні 2012 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним позовом, яким просила стягнути аліменти на утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчання, до досягнення нею 23 років в розмірі ? частини від заробітку (доходів) відповідача, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму.

В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала в повному обсязі. Пояснила, що донька не працює.

Відповідач у задоволенні позову просив відмовити, посилаючись на небажання сплачувати аліменти позивачці, а не безпосередньо доньці. Також послався на наявність у нього двох утриманців -доньки та непрацездатної матері.

Суд, заслухавши пояснення позивачки та відповідача, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити частково.

Встановлено, що шлюб між сторонами розірвано 10 квітня 2001 р., позивачка у 2002 р. змінила прізвище на ОСОБА_1 у зв'язку з повторним заміжжям (а.с.3,6). У сторін є спільна дитина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка на час пред'явлення позову до суду досягла повноліття, проживає з позивачкою і перебуває на її утриманні у зв'язку з навчанням з 01 вересня 2012 р. по 30 червня 2016 р. на денному відділенні факультету іноземної філології Миколаївського національного університету ім.. В.О. Сухомлинського, ОСОБА_3 навчається за кошти державного бюджету і отримує стипендію (а.с.2,4,5). Раніше, постановою від 13 вересня 2002 р., з відповідача на користь позивачки на утримання доньки до її повноліття, стягувалися аліменти в розмірі ? частини від усіх видів заробітку (а.с. 9).

Відповідно до статей 199, 200 СК України обов'язок батьків утримувати повнолітню дочку, сина, які продовжують навчання, виникає за обов'язковою сукупністю таких юридичних фактів, як певний вік /від 18 до 23 років/, продовження ними навчання, потреба у зв'язку з тим у матеріальній допомозі та наявність у батьків можливості надавати таку допомогу. Розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина визначається у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням матеріального становища сторін, стану здоров'я платника аліментів, наявність у нього інших непрацездатних членів сім'ї та інших обставин, що мають істотне значення.

Зазначений обов'язок, згідно з засадами ч.6 ст.7 СК України в рівній мірі стосується обох батьків.

Позивачка, окрім доньки, має на утриманні ще й непрацездатну мати, яка досягла пенсійного віку і молодшу доньку 2002 р. народження (а.с.5). Так само і відповідач утримує непрацездатну матір і повнолітню доньку, яка продовжує навчання і, за його визнанням, отримує стипендію.

Суд враховує й те, що з часу повноліття дитина стає працездатною та має фізичну можливість додатково здійснювати своє утримання за рахунок інших доходів.

Тому позовні вимоги слід задовольнити в розмірі 1/5 частки від заробітку (доходу) відповідача.

Вимога про визначення мінімального розміру аліментів у розмірі у 30% прожиткового мінімуму задоволенню не підлягає, оскільки встановлення мінімально гарантованого розміру аліментів застосовується лише при визначення аліментів у частці заробітку (доходу) на неповнолітніх дітей згідно ч. 2 ст. 182 і ч. 1 ст. 201 СК України.

На підставі ст.. 88 ЦПК України з відповідача в дохід держави слід стягнути судовий збір в розмірі 214,60 грн.

Керуючись ст. 212-215 ЦПК України, суд -


ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 про стягнення аліментів на повнолітню доньку задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2. у м. Миколаєві на користь ОСОБА_1 на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 1/5 частини від заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 30 серпня 2012 р. і до закінчення нею навчання, але не більш ніж до досягнення двадцятитрирічного віку.

В задоволенні решти вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області шляхом подання апеляційної скарги через Ленінський районний суд м. Миколаєва протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення - в тому ж порядку і в той самий строк, який обраховується з дня отримання копії цього рішення.



Суддя Д.Г. Губницький





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація