Справа №22ц-3139/2006 р. Головуючий у 1 інстанції Ярмоленко Г.Л.
Категорія 04,34, 36 Доповідач у 2 інстанції Тракало В.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
З листопада 2006 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного
суду Київської області в складі:
головуючого - судді Антоненко В.І.,
суддів Поліщука М.А., Тракало В.В.,
при секретарі Чабанюк Т.Г.
розглянула у відкритому судовому засіданні у м.Києві матеріали цивільної справи за
апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Володарського
районного суду Київської області від 10 липня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_2
до ОСОБА_1 про збільшення розміру
стягнутих рішенням суду аліментів на повнолітнього сина.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення осіб, які беруть участь у справі, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів
встановила:
У травні 2006 року ОСОБА_2. звернулася до суду з позовом до колишнього чоловікаОСОБА_1. про збільшення розміру стягнутих рішенням суду аліментів на повнолітнього сина.
В позовній заяві зазначила, що рішенням Володарського районного суду Київської області від 25 березня 2005 року з відповідача стягнуто на її користь аліменти на повнолітнього сина ОСОБА_3, народження ІНФОРМАЦІЯ_1 року, в розмірі ХА частини всіх видів заробітку. Посилаючись на те, що навчання сина у вищому учбовому закладі, харчування та проживання потребують великих затрат, позивачка просила збільшити розмір аліментів з відповідача з Ул до 1/3 частини всіх видів заробітку.
Рішенням Володарського районного суду Київської області від 10 липня 2006 року позов задоволено. Постановлено збільшити розмір аліментів, що стягуються з відповідача на користь позивачки на повнолітнього сина ОСОБА_3, з 1\4 частини до 1/3 частини всіх видів заробітку, але не менш, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на період його навчання до досягнення 23 років.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду та ухвалення нового рішення про відмову в позові з підстав порушення судом норм матеріального і процесуального права.
Апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.
За змістом ч.І ст.192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров"я когось із них.
Судом встановлено, що рішенням Володарського районного суду Київської області від 25 березня 2005 року зОСОБА_1. на користь ОСОБА_2. було стягнуто
аліменти на повнолітнього сина ОСОБА_3, який продовжував навчання у Володарському ліцеї, у розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку.
Встановивши, що на час розгляду справи змінився, а саме погіршився матеріальний стан позивачки та повнолітнього сина, який став навчатися у вищому учбовому закладі в м.Києві, де вартість навчання згідно контракту становить 3200 грн. за рік, син несе значні витати на проживання та харчування, суд обгрунтовано задовольнив позовні вимоги стягувачки аліментів про збільшення розміру стягнутих рішенням суду аліментів на повнолітнього сина до 1/3 частини всіх видів заробітку відповідача.
Доводи апеляційної скарги про неспроможність відповідача сплачувати аліменти в такому розмірі з тих підстав, що він має на утриманні сина дружини від першого шлюбу та її матір, спростовуються наданими позивачкою до заперечень довідками про те, що зазначені відповідачем особи мають самостійні доходи - аліменти та заробітну плату.
Інші доводи апеляційної скарги не заслуговують на увагу, оскільки спростовуються матеріалами справи та висновками суду, викладеними в рішенні.
Перевіряючи законність та обгрунтованість рішення суду в межах, визначених ст.ЗОЗ ЦПК України, колегія суддів вважає, що воно ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому відхиляє апеляційну скаргу.
Керуючись ст. 307, 308, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, рішення Володарського районного суду Київської області від 10 липня 2006 року залишити без
змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.