Справа № 2-2091 за 2007 рік.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2007 року. Баглійський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської
області в складі головуючого судді: САВЧЕНКА В.О.
при секретарі: ГОРБ С. Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в заді суду в м. Дніпродзержинську справу за позовом ОСОБА_1до товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпродзержинське житлово-комунальне підприємство» про стягнення заборгованості по заробітній платі і відшкодування моральної шкоди
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2007 року позивачка звернулася до Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська з позовною заявою, у якій просила суд стягнути з відповідача ТОВ «Дніпродзержинське житлово-комунальне підприємство» (ДЖКП), згідно ст. 116 КЗпП України, на її користь заборгованість по заробітній платі за період її роботи в ТОВ «ДЖКП» з жовтня 2005 року по грудень 2005 року у загальній сумі 997 гривень 02 копійки. Крім того, позивачка просила суд стягнути з відповідача ТОВ «ДЖКП» моральну шкоду у сумі 1000 гривень у відповідності зі ст. 237-1 КЗпП України. В судовому засіданні позивачка наполягала на задоволенні позовних вимог в тому ж обсязі. Суму заборгованості по заробітній платі позивачка, як і раніше, , просила суд стягнути з відповідача згідно ст. 116 КЗпП України, а моральну шкоду в сумі 1000 гривень, - згідно статті 237-1 КЗпП України.
Представник відповідача ТОВ "ДЖКП" до суду не з'явився, про день, місце та час слухання справи відповідач повідомлений у встановленому законом порядку своєчасно, оскільки представник відповідача КУРЩИН А.В. 11 жовтня 2007 року під розписку в суді отримав копію позовної заяви, додані документи та був також повідомлений про слухання справи 26 жовтня 2007 року. Ніяких доказів, які вказували б на поважні причини неявки, відповідач до суду не надавав. Докладних письмових або інших повідомлень по цій справі та про відношення до позову від відповідача в суд не надійшло. Раніше за аналогічними позовами представник відповідача ТОВ «ДЖКП» позовні вимоги визнавав частково -у розмірі боргу по заробітній платі. У частині вимог про відшкодування моральної шкоди представник відповідача, позов визнавав, але завжди просив суд зменшити суму стягнення моральної шкоди в порівнянні з тими сумами, які позивачі просили суд стягнути з ТОВ «ДЖКП». Позивач просив справу розглядати без представника відповідача. З урахуванням всіх обставин справи суд вважає можливим розглядати цю справу по суті за відсутності представника відповідача, оскільки в матеріалах цієї справи достатньо доказів для розгляду цієї справи по суті з винесенням законного та обгрунтованого рішення.
Суд, вислухавши позивачку, за відсутності представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст. 21 і ст. 24 Закону України «Про оплату праці», ст. 115, ст. 116, ст. 232, ст. 237-1, ст. 238 КЗпП України, ст. 10 і ст. 60 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1до товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпродзержинське житлово-комунальне підприємство» про стягнення заборгованості по заробітній платі і відшкодування моральної шкоди, - задовольнити частково.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпродзержинське житлово-комунальне підприємство» (код 33247531) на користь позивачки ОСОБА_11297 (одну тисячу двісті дев'яносто сім) гривень 02 копійки, у тому числі:
997 гривень 02 копійки у рахунок виплати заборгованості по заробітній платі за період її роботи в ТОВ «ДЖКП» із жовтня 2005 року по грудень 2005 року включно;
300 гривень у рахунок матеріального відшкодування заподіяної моральної шкоди.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпродзержинське житлово-комунальне підприємство» у доход держави 51 (п'ятдесят одну) гривню судового збору (державного мита) за розгляд справи в частині стягнення заборгованості по заробітній платі і 08 гривень 50 копійок судового збору за розгляд цієї справи в частині відшкодування моральної шкоди.
Протягом десяти днів з дня проголошення цього рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення суду сторонами або їх представниками і протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження тими ж особами може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Дніпропетровської області через Баглійський районний суд міста Дніпродзержинська.
Суддя: