Справа № 210/438/13- ц
Провадження №2/210/800/13
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"23" січня 2013 р.
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1
розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_2, представник позивача – ОСОБА_3 до Філії КФ ЧАО «УАСК «Аска» про виплату страхового відшкодування,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_4 звернувся в вищезазначеним позовом до Філії КФ ЧАО „УАСК „Аска”, в якому просив суд: 1) стягнути з Філії КФ ЧАО «УАСК «Аска», на його користь виплату страхового відшкодування у сумі 5099 грн. 80 коп.; 2) стягнути з Філії КФ ЧАО «УАСК «Аска», на його користь неустойку (пеню) у сумі 1172 грн. 95 коп.; 3) стягнути з Філії КФ ЧАО «УАСК «Аска», на його користь судовий збір у сумі 229 грн. (двісті двадцять дев'ять гривень) 41 коп.; 4) стягнути з Філії КФ ЧАО «УАСК «Аска», на його користь витрати на правову допомогу у сумі 1500 грн.
Згідно з положеннями ст. 119 ЦПК України позовна заява має містити в собі: найменування суду, до якого подається позов, ціну позову, точну назву відповідача і його місце знаходження; зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує кожну свою вимогу; зазначення доказів, що стверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Ознайомившись із змістом позовної заяви та додатками до неї, суд прийшов до переконання, що заява не відповідає вимогам статті 119 ЦПК України з урахуванням наступного.
По-перше, згідно п.2 ч.2 ст. 119 ЦПК у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі. При цьому, позивачем або відповідачем у цивільній справі в силу вимог ст. 30 ч. 2 ЦПК України можуть бути фізичні і юридичні особи, держава.
Згідно з ч. 1, 3, 5 ст. 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру.
З урахуванням вищенаведеного, філія ЧАО «УАСК «Аска» не може бути відповідачем у справі. За таких обставин, назва відповідача підлягає уточненню, а саме необхідно зазначити місцезнаходження, поштовий індекс, код ЄДРПОУ юридичної особи, а також номери засобів зв'язку, якщо такі відомі, з наданням підтверджуючих документів (довідки, витягу чи виписки з ЄДРПОУ).
По-друге, в силу п. 5 та п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява має містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
У якості обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про звернення до КФ ЧАО «УАСК «Аска» про виплату страхового відшкодування, і в подальшому отримання ним відмови у виплаті від ПрАТ «Українська страхова акціонерна компанія «Аска», про що долучає відповідні докази, зокрема лист позивача, адресований керівництву КФ ЧАО «УАСК «АСКА», відповідь ПрАТ «УАСК «АСКА», поліс № АА/7406872 обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 109 ЦПК України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням, а в силу ч. 7 ст. 110 ЦПК України позови, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтися також за їх місцезнаходженням. Разом з тим, з наданої позивачем копії полісу № АА/7406872 обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів не вбачається, що він виданий саме Криворізькою філією ЧАО «УАСК «АСКА», оскільки його виготовлено не якісно і не можна прочитати назву страховика.
За таких обставин, позивачеві необхідно надати якісну копію полісу № АА/7406872 обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
По-третє, згідно з п. 4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позивачем зазначено ціну позову 5099,80 грн., але вона не відповідає дійсності, так як порядок визначення ціни позову щодо вимог майнового характеру, передбачено ст. 80 ЦПК України, відповідно до ч. 1 якої ціна позову визначається - у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується.
Враховуючи викладене, вважаю, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.119 ЦПК України, тому вважаю необхідним залишити її без руху.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_2, представник позивача – ОСОБА_3 до Філії КФ ЧАО «УАСК «Аска» про виплату страхового відшкодування - залишити без руху, про що повідомити позивача.
Роз'яснити позивачеві, що зазначені в ухвалі недоліки ним можуть бути усунені протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Додатково суд роз'яснює, що відповідно до ч. 5 ст. 121 ЦПК України у випадку повернення заяви заявнику, це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала може бути оскаржена щодо недотримання правил підсудності та визначення розміру судового збору шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м. Кривого рогу протягом п’яти днів з дня її проголошення, а у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. В іншій частині – ухвала остаточна і апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя:ОСОБА_1