Судове рішення #27372379


№2-921/2013

Справа № 2603/16291/12

РІШЕННЯ

Іменем України


24.01.2013 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:

головуючого -судді Скрипка О.І.

при секретарі - Федорченко Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3, про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, у зв»язку з навчанням, -

В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що вона з відповідачем перебувала в шлюбі з 1993 по 2003 роки. Від шлюбу є дочка ОСОБА_3, 1994 року народження.

З 01.09.2012 року дочка навчається в Київському національному університеті технологій та дизайну на денній формі навчання.

Оскільки їхня повнолітня донька продовжує навчання і в зв»язку з цим потребує матеріальної допомоги, позивачка просила стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання доньки до закінчення терміну навчання, тобто до 30.06.2016 року, в розмірі ? частини з усіх видів заробітку (доходу), щомісячно.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, просить позов задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав.

Третя особа ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала.

Вислухавши думку сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, судом встановлено наступне.

Згідно свідоцтва про народження батьком ОСОБА_3, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 року, являється ОСОБА_2. (а.с.7).

Згідно довідки від 07.09.2012 року ОСОБА_3 є студенткою денної форми навчання Київського національного університету технологій та дизайну.

Відповідно до ст. 199 СК України батьки зобов»язані утримувати дитину, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв»язку з цим потребують матеріальної допомоги, до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони, батьки, можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Відповідно до ч.1 ст.181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідач працездатний, а тому суд вважає, що він спроможний сплачувати позивачці аліменти на утримання повнолітньої дочки на час її навчання, але не більше ніж до досягнення нею двадцяти трьох років.

Відповідно до вимог ст.183 СК України. частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом, який вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти щомісячно в розмірі ? з усіх видів заробітку на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_3 на час її навчання і до досягнення нею двадцяти трьох років.

Відповідно до ч.1 ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред»явлення позову.

Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягають стягненню судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 214 грн. 60 коп.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 212, 213 -215 ЦПК України, ст.ст.182, 183, 199, 200 Сімейного Кодексу України, суд


В И Р І Ш И В:


Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с.Курчум Курчумського району Восточно-Казахстанської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, на період навчання, в розмірі ? частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 10.12.2012 року, і до закінчення нею навчання, до 30 червня 2016 року.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с.Курчум Курчумського району Восточно-Казахстанської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір у розмірі 214 грн. 60 коп. на користь держави.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подачі апеляційної скарги



Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація