а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: vin.adminsud@meta.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2008 р. Справа № 2-а-10011/08
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Курко Олега Петровича,
При секретарі судового засідання: Савченко Олені Олегівні
За участю представників сторін:
позивача : Глотова Т.В., Сисак Л.В., Назаренко Р.В., діючі за дорученнями
відповідача : не з'явився
розглянувши матеріали справи
за позовом: Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Вінниці
до: Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1
про: стягнення заборгованості в сумі 4294,79 грн.
ВСТАНОВИВ :
Заявлено позов про стягнення з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, м. Вінниця на користь управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Вінниці 4294,79 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі за обставин, викладених в позовній заяві, просили суд їх задоволити.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Надіслана за його місцем проживання - АДРЕСА_1 ухвала суду про відкриття провадження у справі та позовні матеріали повернулись до суду відділенням поштового зв'язку з відміткою "по закінченню терміну зберігання".
Враховуючи, що судом було вжито достатніх заходів для повідомлення відповідача про час та місце проведення судового засідання, справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши представників позивача, дослідивши надані докази та матеріали справи, в судовому засіданні встановлено наступне.
ОСОБА_1 є суб'єктом підприємницької діяльності та зареєстрований в УПФ в Ленінському районі м. Вінниці 03.11.2004р. як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
У відповідності до статей 14 та 15 даного Закону, страхувальниками і відповідно платниками страхових внесків до Пенсійного фонду є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Страхові внески, згідно п. 3 ст. 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом, а відтак, відповідач, як фізична особа-підприємець є платником даних внесків до Пенсійного фонду.
Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 N 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за N 64/8663 передбачено, що визначення сум страхових внесків зазначеною категорією платників здійснюється на підставі:
даних у річних розрахунках;
даних у розрахунку авансових сум страхових внесків;
даних річних розрахунків про нараховані та сплачені суми фіксованого розміру страхових внесків, отриманих від фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів;
отриманих від податкових органів відомостей про результати перевірок діяльності таких осіб, що призвели до збільшення або зменшення розмірів страхових внесків.
Згідно підпункту 5.3.2 пункту 5 даної Інструкції суми страхових внесків, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним до 1 квітня року, наступного за звітним роком, на підставі даних річної податкової декларації.
Відповідачем подано до УПФ у Ленінському районі м. Вінниці розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2005 рік на суму 2576 грн. та за 2006 рік на суму 1718,79 грн.
Відповідно до п.п. 6 п. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальник, а в даному випадку відповідач, зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
В порушення викладеного, СПД ОСОБА_1 нараховані за 2005 та 2006 роки страхові внески не сплатив, в зв'язку з чим станом на 01.06.2008р. має заборгованість в сумі 4294,79 грн., що підтверджується відповідною довідкою позивача.
В силу п. 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" позивачем протягом 2007-2008 років надсилались відповідачу вимоги про сплату боргу в сумі 4294,79 грн. які в 10-ти денний термін з моменту отримання сплачені не були, хоча і не оскаржувались.
Відповідно до ч.15 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Доказів погашення боргу на день розгляду справи у суді відповідачем не надано.
Враховуючи викладене, оцінивши надані сторонами докази, та беручи до уваги відсутність заперечень відповідача щодо предмету позову, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та у межах заявлених вимог в сумі 4294,79 грн.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, ідент. код НОМЕР_1) на користь управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Вінниці (м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 20097220, р/р 5609323730103, р/р 25605323731203, р/р 25602323731303 в ОПЕРВ ВАТ "Державний ощадбанк", МФО 302076) 4294,79 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 20.08.08
Суддя Курко Олег Петрович