а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: vin.adminsud@meta.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2008 р. Справа № 2-а-7505/08
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Курко Олега Петровича,
При секретарі судового засідання: Савченко Олені Олегівні
За участю представників сторін:
позивача : Лесик В.В., за довіреністю
відповідача : не з'явився
розглянувши матеріали справи
за позовом: Державної податкової інспекції у м. Вінниці
до: Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1
про: стягнення штрафних санкцій в сумі 578 грн.
ВСТАНОВИВ :
Подано позов про стягнення з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 на користь державного бюджету 578 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Ухвалою суду відкрито провадження по даній адміністративній справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні на 24.06.2008р.
На зазначену дату відповідач сам в судове засідання не з'явилася та свого представника не направив, вимоги ухвали суду про надання доказів, необхідних для розгляду справи не виконав. Надіслана на його адресу копія позовної заяви та судові документи повернулись до суду з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання".
З метою повідомлення відповідача про час та місце слухання справи та реалізації ним своїх прав, суд ще двічі відкладав розгляд справи та вживав заходи для забезпечення його явки в судове засідання.
Оскільки, відповідач жодного разу до суду не з'явився, не надав своїх заперечень щодо позову, справу розглянуто за наявними матеріалами.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані позивачем докази встановив, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1взятий на податковий облік в ДПІ у м. Вінниці з 08.08.2007р. за № 18590.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку та наявністю торгових патентів.
За ч. 1 ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України.
ДПА у Вінницькій області 27.06.2007р. проведена перевірка щодо контролю за проведенням готівкових розрахунків за товари (послуги) господарської одиниці - шатер, розташованого по АДРЕСА_1 та належного відповідачу. За результатами перевірки складено акт № 023207932303, яким встановлено порушення ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме при продажу 2-х пляшок пива "Бекс" по ціні 3,50 грн. за пляшку, 1 упаковки риби "Ставридка" по ціні 10 грн. на загальну суму 17 грн., проведено розрахункову операцію без застосування книг обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки; відсутні 14 цінників на товар, який знаходиться в реалізації.
Згідно пунктів 5 та 8 ст. 3 згаданого вище Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення та реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України.
В разі порушення даних вимог суб'єкти господарювання несуть наступну відповідальність. Так, згідно п. 3 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. В даному випадку за виявлене порушення фінансова санкція складає 20 х 17 = 340 грн. А згідно ст. 23 цього ж Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), використовують цінники та прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар, тобто 14 х 17 = 238 грн.
Таким чином, на підставі акту перевірки № 023207932303 від 27.06.2007р., за виявлені у відповідача порушення, ДПІ у м. Вінниці прийняла рішення про застосування до СПД ОСОБА_1 штрафну (фінансову) санкцію від 10.07.2007р. № 0007022340/0 в розмірі 578 грн. (340 + 238).
Стаття 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлює, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як свідчать матеріали справи сума штрафних санкцій в розмірі 578 грн. на час звернення до суду з боку відповідача не сплачена, а рішення про їх застосування не оскаржувалось, тобто є узгодженим.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
На підставі викладеного, враховуючи, що позов підтверджений матеріалами справи, тому підлягає задоволенню в повному обсязі відповідно до чинного законодавства та в межах заявлених вимог.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1) на користь державного бюджету 578 грн. фінансових санкцій.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 30.07.08
Суддя Курко Олег Петрович