Судове рішення #27385812

Справа № 0316/1004/12

Провадження № 1-кп/169/5/13


В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


24 січня 2013 року смт.Турійськ


Турійський районний суд Волинської області у складі головуючого судді Турак О.В.

за участю секретаря судового засідання Луцик Н.М.

прокурора Трофімука О.В.

потерпілих ОСОБА_1, ОСОБА_2

законного представника потерпілого ОСОБА_1 - ОСОБА_3

захисника - адвоката ОСОБА_4


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Турійськ Волинської області кримінальне провадження №12012020200000002 про обвинувачення ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, громадянина України, з професійно - технічною освітою, розлученого, який має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, працює кочегаром котельні в Турійській дитячо - юнацькій спортивній школі, раніше не судимий,

у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України, -


В С Т А Н О В И В:

22 жовтня 2012 року приблизно о 18 год. 00 хв. ОСОБА_5, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, керував технічно справним мікроавтобусом «Volkswagen T 4», д/н НОМЕР_1, та рухаючись по вул. Ковельській в смт. Турійськ Волинської області, перед перехрестям вулиць Володимирської, Луцької та Ковельської, виїхав на зустрічну смугу руху для здійснення маневру обгону легкового автомобіля марки ЛуАЗ, д/н НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_6, який рухався попереду по своїй смузі руху із включеним покажчиком лівого повороту, де проявив неуважність та не прослідкував за дорожньою обстановкою, не зреагував на її зміну, в результаті чого допустив зіткнення із вищевказаним легковим автомобілем, що перетинав зустрічну смугу руху.

Внаслідок даної дорожньо-транспортної пригоди водій легкового автомобіля марки ЛуАЗ ОСОБА_6 отримав тілесні ушкодження у вигляді важкої черепно - мозкової травми з забоєм головного мозку, двобічної внутрішньомозкової гематоми з розвитком коми, які за ступенем тяжкості відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя. Пасажир мікроавтобуса «Volkswagen T 4» ОСОБА_1 отримав тілесні ушкодження у вигляді відкритої черепно - мозкової травми, зламу лобної та скроневої кістки справа, забійної рани голови, саден обличчя, які за ступенем тяжкості також відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя.

У прямому причинному зв'язку з виникненням даної дорожньо-транспортної пригоди та наслідками, що настали, стало грубе порушення водієм ОСОБА_5 вимог п. 2.3 (б) Правил дорожнього руху України, відповідно до якого для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, не відволікатися від керування цим засобом у дорозі; п. п. 14.6 (а), 2.9 (а) Правил дорожнього руху України, які забороняють водієві здійснювати обгін на перехресті та керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння.


Будучи допитаним в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 винним себе в інкримінованому йому обвинуваченні визнав повністю, та суду показав, що дійсно, 22 жовтня 2012 року в другій половині дня він зайшов до свого сусіда, де вони випили спиртного. Приблизно о 18:00 год. того ж дня він повернувся додому, де взяв належний йому мікроавтобус «Volkswagen T 4» та разом з його знайомим ОСОБА_1 вони поїхали в центр селища. Рухаючись по вул. Ковельській в смт. Турійськ зі значною швидкістю та здійснивши обгін вантажного автомобіля - тягача, що рухався в попутному напрямку, перед перехрестям вулиць Володимирської, Луцької та Ковельської, рухаючись по зустрічній смузі руху, помітив легковий автомобіль марки ЛуАЗ бежевого кольору, та допустив зіткнення з ним, не зреагувавши на зміну обстановки.

У вчиненому ОСОБА_5 щиросердно розкаявся, відшкодував потерпілим збитки, понесені на лікування, а саме: потерпілому ОСОБА_1 в повному обсязі та потерпілому ОСОБА_6 в сумі 25 000 грн., зобов'язувався продовжувати відшкодування витрат на лікування останнього, оскільки той на даний час перебуває на лікуванні у важкому стані, просив суворо його не карати.


Крім власного визнання своєї винуватості винуватість обвинуваченого ОСОБА_5 у вчиненому доводиться й перевіреними і дослідженими в судовому засіданні доказами.


Так, потерпілий ОСОБА_1 суду показав, що 22 жовтня 2012 року ввечері він прийшов до ОСОБА_5, з яким вони належним останньому мікроавтобусом «Volkswagen T 4» поїхали в центр селища. ОСОБА_1 перебував на задньому сидінні мікроавтобуса, тому в момент зіткнення із легковим автомобілем ЛуАЗ за дорожньою обстановкою не стежив. В результаті даної дорожньо-транспортної пригоди він отримав тілесні ушкодження та був госпіталізований до лікарні.

Однак, на даний час претензій до обвинуваченого ОСОБА_5 він не має, оскільки той повністю відшкодував завдані йому збитки, та просив суворо його не карати.


Потерпіла ОСОБА_2, яка є дружиною ОСОБА_6, суду показала, що 22 жовтня 2012 року друг її чоловіка повідомив їй про дорожньо-транспортну пригоду, в яку потрапив її чоловік, який був госпіталізований до лікарні. На даний час ОСОБА_6 перебуває у важкому стані та продовжує лікування в Турійській ЦРЛ.

Однак, на даний час претензій до обвинуваченого ОСОБА_5 вона не має, оскільки той відшкодував витрати на лікування її чоловіка ОСОБА_6 в сумі 25 000 грн., та зобов'язувався продовжувати відшкодування витрат на лікування останнього, просила не позбавляти обвинуваченого волі.

Дослідження інших доказів щодо тих обставин кримінального провадження про обвинувачення ОСОБА_5, які ніким не оспорюються, судом за згодою всіх учасників судового провадження та на підставі ч. 3 ст. 349 КПК визнано недоцільним. Судом з'ясовано, що всі учасники судового провадження правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності їх позиції немає, а також їм роз'яснено, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.


Враховуючи викладене, суд вважає доведеною винність ОСОБА_5 в порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяли потерпілим тяжкі тілесні ушкодження, і кваліфікує його дії за ч.2 ст.286 КК України.


При обранні міри покарання обвинуваченому суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який є тяжким злочином, особу обвинуваченого, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.


До пом'якшуючих покарання обставин суд відносить щире каяття обвинуваченого у вчиненному, добровільне відшкодування завданих збитків.

До обтяжуючих покарання обставин суд відносить обвинуваченому вчинення злочину особою, що перебуває у стані алкогольного сп'яніння.


Також суд враховує і те, що ОСОБА_5 вперше притягується до кримінальної відповідальної, є особою молодого віку, фізично здоровий, позитивно характеризується за місцем роботи, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, потерпілі просять суворо його не карати.

З врахуванням наведеного суд вважає, що необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого й попередження вчинення ним нових злочинів слід обрати покарання у виді позбавлення волі в межах санкції статті закону, за якою він повинен нести кримінальну відповідальність. Разом з тим, з врахуванням даних про особу винного, який вперше притягується до кримінальної відповідальності, враховуючи позитивну характеристику, наявність кількох пом'якшуючих покарання обставин, перебування на утриманні останнього двох малолітніх дітей, а також думку потерпілих, які просять не позбавляти обвинуваченого волі, суд вважає, що виправлення та перевиховання ОСОБА_5 можливе без ізоляції від суспільства - в умовах проживання у родині, а тому на підставі ст.ст.75, 76 КК України останнього слід звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням.

Додаткове покарання, передбачене санкцією ч. 2 ст. 286 КК України, - позбавлення права керувати транспортними засобами - судом не призначається, оскільки керування транспортними засобами є одним із джерел доходу обвинуваченого, а тому позбавлення цього права поставить його та сім'ю у скрутне матеріальне становище та позбавить можливості відшкодування збитків потерпілому. При цьому судом також врахована думка потерпілих, які просили не призначати обвинуваченому вказане додаткове покарання.

У відповідності до п. 9 розділу XI "Перехідні положення" КПК України запобіжний захід до набрання вироком законної сили щодо обвинуваченого ОСОБА_5 слід залишити попередній - підписку про невиїзд.

Долю речових доказів суд вирішує відповідно до вимог ст. 100 КПК України.

На підставі ч. 2 ст. 124 КПК України суд стягує з обвинуваченого ОСОБА_5 витрати на залучення експерта в сумі 1 471 грн. 20 коп. за проведення судової транспортно - трасологічної експертизи.

Керуючись ч.3 ст.349, ст.ст.373, 374 КПК України, суд, -


З А С У Д И В:


ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України, призначивши покарання у виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки без позбавлення права керувати транспортними засобами.


На підставі ст.ст.75, 76 КК України ОСОБА_5 звільнити від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом двох років не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки:

- повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, про місце роботи;

- періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію.

Запобіжний захід до набрання вироком законної сили щодо обвинуваченого ОСОБА_5 залишити попередній - підписку про невиїзд.

Речові докази по справі: мікроавтобус «Volkswagen T 4», д/н НОМЕР_1, та легковий автомобіль марки ЛуАЗ, д/н НОМЕР_2, що передані на зберігання їх законним володільцям, залишити за ними.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави 1 471 грн. 20 коп. (одна тисяча чотириста сімдесят одна грн.. 20 коп.) витрат на залучення експерта.


На вирок може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Волинської області через Турійський районний суд протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.


Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.



Головуючий


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація