Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Справа № 1110/2186/12
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.01.2013селище Компаніївка
Компаніївський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючої судді Ревякіної О.В.,
при секретарі Боковій А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовною заявою, в якій просила суд розірвати шлюб, укладений між нею та відповідачем, зареєстрований Мар'ївською сільською радою Компаніївського району Кіровоградської області 11 липня 2011 року, актовий запис № 3. Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що одруження з відповідачем виявилося невдалим, з вересня 2011 р. сім'я розпалася через різні характери, відсутність взаєморозуміння та довір'я. Позивач проживає з іншим чоловіком та має намір створити нову сім'ю. Збереження сім'ї вважає неможливим та просить розірвати шлюб.
В судове засідання позивач не з'явилася, надала суду заяву, в якій позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила справу розглянути за її відсутності.
Відповідач в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій позовні вимоги визнав та просив суд справу розглянути за його відсутності.
Відповідно до частини 2 статті 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 11 липня 2011 року Мар'ївською сільською радою Компаніївського району Кіровоградської області, актовий запис № 3 (а.с. 6).
Шлюбні стосунки між сторонами припинені з вересня 2011 року, спільне господарство не ведуть. Поновлювати шлюбні стосунки не мають наміру. Спору про майно між сторонами не існує.
Відповідно до п. 1 ст. 110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явленим одним із подружжя.
Згідно з п.2 ст. 112 цього Кодексу суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Таким чином, суд приходить до висновку, що сім'я сторін розпалася, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам обох сторін, а тому шлюб необхідно розірвати.
Суд, вирішуючи питання про розірвання шлюбу, вважає за необхідне з'ясувати прізвище подружжя після розірвання шлюбу. Позивач не виявив бажання відновити своє дошлюбне прізвище, а тому відповідно до статті 113 СК України, позивачу слід залишити прізвище -«ОСОБА_1».
Згідно ст. 88 ЦПК України судові витрати по справі підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 110, 112 СК України, ст.ст. 88, 212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований Мар'ївською сільською радою Компаніївського району Кіровоградської області 11 липня 2011 року, актовий запис № 3 - розірвати.
Залишити позивачу прізвище «ОСОБА_1», яке вона набула під час державної реєстрації шлюбу, що розривається.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець с. Мар'ївка Компаніївського району Кіровоградської області, ід. код НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, ід. код НОМЕР_2 судовий збір в розмірі 107 грн. 30 коп.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через Компаніївський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня його проголошення або отримання його копії.
Суддя Компаніївського районного суду
Кіровоградської області О.В. Ревякіна