03.08.2012
Справа №2/1416/2463/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
03 серпня 2012 р. Ленінський районний суд м. Миколаєва в складі: головуючого -судді Губницького Д.Г., при секретарі -Наумкіній І.М., за участю позивачки ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миколаєві позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей, -
ВСТАНОВИВ:
У червні 2012 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, яким просила стягнути з відповідача на її користь з 08 червня 2012 р. на утримання неповнолітніх дітей 1994 та 2003 р. народження аліменти щомісячно в розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку (доходів) на кожного з них і до досягнення дітьми повноліття.
В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала, погодилась на заочний розгляд справи. Пояснила, що має нестабільний дохід, оскільки здійснена нею підприємницька діяльність по наданню лабораторних послуг залежить від мінливого попиту. Відповідач проходить службу в Збройних Силах України в м. Миколаєві. Відповідач надає утримання на дітей несистематично і у розмірі на свій розсуд.
Відповідач в судове зсідання не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, повідомлень про причини неявки та заяви про розгляд справи за його відсутності від нього не надійшло.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Встановлено, що сторони перебували у шлюбі з 06 лютого 1993 р., який розірвано рішенням Ленінського районного суду м. Миколаєва 06 травня 2012 р. р., мають синів: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 4,5).
Діти проживають із матір'ю і перебувають на її утриманні.
Позивачка з 23 травня 2006 р. зареєстрована як фізична особа-підприємець.
Частиною 1 ст. 180 СК України встановлений обов'язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Статтею 181 СК України передбачено, що спосіб виконання цього обов'язку визначається батьками самостійно -за домовленістю, або за рішенням суду, який присуджує кошти на утримання дитини (аліменти) у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Між сторонами договір про сплату аліментів не укладався.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних утриманців і інші обставини, що мають істотне значення.
Враховуючи встановлені судом обставини, суд вважає за можливе присудити позивачці аліменти на утримання кожної дитини в розмірі ? частки щомісячного заробітку (доходу) батька, але не менш, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку згідно ч. 1 ст. 182 СК України.
На підставі ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути судовий збір в дохід держави за ставкою передбаченою ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»в розмірі 214 грн. 60 коп.
На підставі наведеного, керуючись ст.8,10, 212-215ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_4 року в м. Апостолове Дніпропетровської області, на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти в розмірі ? частини від всіх видів заробітку (доходів) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 08 червня 2012 р. і до його повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_4 року в м. Апостолове Дніпропетровської області, на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти в розмірі ? частини від всіх видів заробітку (доходів) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 08 червня 2012 р. і до його повноліття.
Допустити негайне виконання рішення у межах сум платежу за один місяць.
Стягнути в дохід держави з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 214 грн. 60 коп.
Позивачем рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області шляхом подання апеляційної скарги через Ленінський районний суд м. Миколаєва протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення - в тому ж порядку і в той самий строк, який обраховується з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка подається протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення.
Суддя Д.Г. Губницький