05.10.2012
Справа №2а/1416/817/2012
УХВАЛА
05 жовтня 2012 р. суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Губницький Д.Г., розглянувши матеріали адміністративного позову Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі за текстом МОВФССТВП) до Ленінського відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції (далі за текстом Ленінський ВДВС) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2012 р. МОВФССТВП звернулося до суду з позовом до Ленінського ВДВС, яким просило визнати неправомірною бездіяльність з виконання виконавчого листа №2/1416/1157/2012 від 10 квітня 2012 р. про стягнення з ОСОБА_1 на користь МОВФССТВП заподіяних збитків в сумі 1596 грн. та зобов'язати відповідача направити позивачу постанову про відкриття виконавчого провадження, звернути стягнення на пенсійні виплати боржника без перевірки його майнового стану та здійснити передбачені Законом України «Про виконавче провадження» дії по виконанню судового рішення на стягнення з ОСОБА_1 заподіяних позивачу збитків.
Юрисдикція пред'явлених вимог визначена позивачем на підставі ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження»і ст. 181 КАС України.
Згідно рішення Ленінського районного суду м. Миколаєва від 22 березня 2012 р. по зазначеній справі, його ухвалено за результатом розгляду позову МОВФССТВП до ОСОБА_1, пред'явленого в порядку цивільного судочинства.
Відповідно абзацу 4 пункту 2 Постанови Пленуму ВАСУ від 13 грудня 2010 р. N 3 (зі змінами) «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби», критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення справ з приводу оскарження рішень дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні. Згідно абзацу 6 цього ж пункту до юрисдикції адміністративних судів належать усі справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів, виданих судами всіх юрисдикцій, за винятком тих, які видано загальними та господарськими судами у разі звернення до суду сторін відповідного виконавчого провадження чи їхніх представників. У розумінні статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.
Отже, з врахуванням суб'єктного складу спору та юрисдикційної належності суду, який видав виконавчий документ, дані вимоги підлягають вирішенню в порядку встановленому Розділом VII Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно п. 1 ч. 1 статті 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 109 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Ленінського відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Миколаєва протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя Д.Г. Губницький