Судове рішення #27508189

БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 361/432/13- ц провадження № 2/361/642/13

29.01.2013


У Х В А Л А

«29»січня 2013 року м.Бровари Київської області

Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 й Гоголівської сільської ради Броварського району Київської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,

в с т а н о в и в:

Ухвалою судді Броварського міськрайонного суду від 23 січня 2013 року позовна заява ОСОБА_1 залишена без руху у зв'язку із тим, що не відповідала вимогам статті 119 ЦПК України.

Згідно із статтею 119 ЦПК України позовна заява подається у письмовій формі. Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Разом із тим, у позовній заяві взагалі не вказується які саме цивільні права та охоронювані законом інтереси позивача ОСОБА_1 порушені відповідачем Гоголівською сільською радою Броварського району Київської області. Також у позові не вказується які саме права та охоронювані законом інтереси ОСОБА_1 порушені відповідачем ОСОБА_2 Заява не містить викладу обставин щодо цього відповідача.

При цьому, у самій заяві вказується, що у наявності позивача та відповідача перебуває по одному спадковому будинку й з цього приводу вони претензій один до одного не мають.

Крім того, за змістом статті 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Між тим, у позовній заяві ОСОБА_1 просить суд: "визнати окрім іншого за ним у порядку спадкування й право на земельну ділянку, площею 0,25 га, в АДРЕСА_1".

При цьому в заяві чітко не вказано яке саме речове право належало спадкодавцю на спірну земельну ділянку та яке саме право позивач просить суд за ним визнати. Які існують для цього правові підстави.

Крім того, ціна позову, як вбачається із позовної заяви, визначена ОСОБА_1 на власний розсуд в сумі - 20 000 грн. 00 коп. Спірним нерухомим майном є: будинок із господарськими будівлями та земельна ділянка. Вказується, що вартість господарства визначена на підставі технічної документації. Між тим, додані до позову матеріали не містять такої інформації. Щодо земельної ділянки, то її вартість взагалі не зазначена.

Таким чином, неможливо чітко визначити ціну позову від якої визначається розмір судового збору.

На усунення недоліків в оформленні позовної заяви встановлено строк до 28 січня 2013 року.

Копія ухвали Броварського міськрайонного суду Київської області від 23 січня 2013 року направлена позивачу в день її постановлення, що підтверджується списком згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів із відповідною відміткою поштового відділення зв'язку від 23 січня 2013 року.

Між тим, станом на 29 січня 2013 року недоліки в оформленні позову не усунуті.





Згідно із статтею 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

З огляду на викладене, позовна заява підлягає поверненню.

Керуючись ст.121 ЦПК України,

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 й Гоголівської сільської ради Броварського району Київської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування - повернути позивачу.

Роз'яснити ОСОБА_1 положення цивільного процесуального законодавства про те, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя В. О. Василишин



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація