Судове рішення #2753944
ПОСТАНОВА

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

Справа №2-а-436/07

 

12 листопада 2007 Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Іванова Е.А. при секретарі Косіциной В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Одесі адміністративну справу за позовом Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 98, 46грн.,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Одеське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулось до суду з позовом у якому просить стягнути на його користь з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 заборгованість по страховим внескам на суму 98, 46грн.,  обґрунтовуючи це тим,  що відповідач не в повному обсязі сплатив страхові внесків у 2006 році внаслідок чого виник борг.

Представник позивача в судове засідання не з'явився,  про дату час та місце судового засідання був повідомлений належним чином,  але подав письмову заяву у який просить розглянути справу за його відсутність.

Відповідач у судове засідання не з'явився,  про дату,  час та місце розгляду справи був двічі повідомлений належним чином (а.с. 27, 29),  причини неявки суду не повідомив. Дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини та відповідні правовідносини.

ОСОБА_1.  зареєстрований 28.01.2005 року як фізична особа - підприємець відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця виданого Любашівськой райдержадміністрацією Одеської області (а.с. 7).

З 11.03.2005 року відповідач зареєстрований в Ананьївської міжрайонної виконавчої дирекції Одеського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати праціздатності (а.с. 34 ).

Згідно патенту №1358380 від 02.02.2005 року (а.с. 10) виданого Балтською МДГП у трудових відносинах з платником податку брали участь наймані працівники.

Відповідно до п. 1 ч. 1  ст.  17 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС),  компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії),  дій чи бездіяльності.

За змістом п. 1 ч. 1  ст.  З КАС,  справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір,  у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади,  орган місцевого самоврядування,  їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт,  який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства,  зокрема на виконання делегованих повноважень.

П.1  ст.  2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-Ш,  передбачено,  що стосовно внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,  у межах компетенції цих органів,  встановленої законом контролюючими органами є органи фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Стаття 6. Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,  зумовленими народженням та похованням" №2240 від 18.01.2001року визначає,  що загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,  зумовленими народженням та похованням,  підлягають особи,  які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах,  в установах,  організаціях незалежно від форм власності та

 

господарювання або у фізичних осіб. Також у  ст. .2 Закону №2240 зазначено,  що страховиком є Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

П.2 ч.2 статті 27 Закону №2240 зобов'язує роботодавців-страхувальників своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

 ст. Л Закону України „Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" №2213 від 11.01.2001 року встановлює розміри внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування:

1) у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,  зумовленими народженням та похованням:

для роботодавців - 2, 9 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників,  що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати,  інші заохочувальні і компенсаційні виплати,  у тому числі в натуральній формі,  які визначаються згідно з нормативно-правовими актами,  прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці",  та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб. Порядок і строки сплати страхових внесків визначені розділом четвертим Інструкції „Про порядок надходження,  обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності" затвердженою постановою Правління Фонду №16 від 26.06.2001 року.

Пунктом 4.1. зазначеної Інструкції страхувальники щомісячно нараховують страхові внески в розмірах,  встановлених чинним законодавством.  Нарахування здійснюються без зменшення заробітної плати на суму податків та обов'язкових платежів.

На виконання вимог п.7.1. Інструкції №16 від 26.06.2001 року відповідач вела облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,  зумовленими народженням та похованням і надавала органам Фонду звітність щодо цих коштів за формою,  яка затверджена в установленому порядку. З розділу V „розшифровка заборгованості" її звіту про нараховані внески пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (а.с. 9) за 1 квартал 2006 року поданого 11.07.2006 року вбачається,  що є прострочена заборгованість на суму 98, 46грн.

Згідно довідки Ананьївської міжрайонної дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 03.10.2007 року №01-09-214 станом на 01.10.2007 року вказана заборгованість відповідачем не сплачена (а.с. 35). Враховуючи викладене суд доходить висновку про обґрунтованість та законність позовних вимог.

Керуючись  ст.  ст.  17, 18, 15 8-163КАС України,

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Позов Одеського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер 2560706753) на користь Одеського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість по страховим внескам на суму 98, 46грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, 

Постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги

Постанова,  якщо її не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.

Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до  ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою,  яка її подає,  до Одеського адміністративного апеляційного суду.

 

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація