Судове рішення #2753957
ПОСТАНОВА

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

Справа №2-а-338/07

 

 09 листопада 2007 року Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого -

судді Іванова Е.А.

при секретарі Косіциної В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Одесі адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Б.-Дністровському районі Одеської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по штрафних санкціях на суму 337, 11 грн.

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернувся до суду з позовом у якому просить стягнути на його користь з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість по штрафним санкціям на суму 377, 11грн.,  обґрунтовуючи це тим,  що відповідач несвоєчасно подав розрахунок зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за третій та четвертий квартал 2002 року,  внаслідок чого позивачем були прийняті Рішення №31 від 11 квітня 2003 року та №32 від 11 квітня 2003 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 170грн.,  по кожному які він не сплатив до цього часу.

Позивач в судове засідання не з'явився,  про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином,  до суду надійшло письмове клопотання представника позивача у якому він просить розглядати справу за відсутністю представника.

Відповідач в судове засідання не з'явився про дату час та місце судового засідання був повідомлений належним чином,  причини неявки суду не повідомив.

Дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 є підприємцем відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи виданого 22 липня 2002 року Б.-Дністровською райдержадміністрацією.

22.07.2002 року відповідач згідно поданої їм до Управління Пенсійного фонду України в Б.-Дністровському районі Одеської області заяви про реєстрацію як платника внесків до пенсійного фонду був поставлений на облік.

11 квітня 2003 року Начальник Управління Пенсійного фонду України в Б.-Дністровському районі Одеської області прийняв рішення №31 та №32 яким наклав штраф на відповідача за порушення термінів подання звітності з розрахунку зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове пенсійне страхування за третій та четвертий квартал 2002 року у розміру 170 грн. за кожне порушення. З копії розрахунків зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за 3 та 4 квартал 2002 року вбачається,  що вони були разом подані 14.04.2003 року.

З вказаними рішеннями ОСОБА_1 була ознайомлена про що свідчить її підпис на рішеннях (арк.. справи 7 та 8).

Рішення №31 та №32 від 11 квітня 2003 року в наступному відповідачем оскаржені не були та до цього часу штраф не сплачений.

Відповідно до п. 1 ч. 1  ст.  17 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС),  компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії),  дій чи бездіяльності.

За змістом п. 1 ч. 1  ст.  З КАС,  справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір,  у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади,  орган місцевого самоврядування,  їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт,  який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства,  зокрема на виконання делегованих повноважень.

 ст. . 2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 N 2181 -III,  передбачено,  що установи Пенсійного фонду України є контролюючими органами стосовно внесків до Пенсійного фонду України,  які здійснюють перевірку своєчасності,  достовірності,  повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів),  які віднесені до їх компетенції. У період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну

 

організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм,  зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України,  яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно  ст. . 15 Указу Президента України «Про положення про Пенсійний фонд України» від 01.03.2001р. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим,  областях,  містах Києві,  Севастополі та управління Пенсійного фонду України в районах,  містах і районах у містах.

Визначення управлінь Пенсійного фонду в районах,  містах,  районах у містах як органів державної влади,  що здійснюють владні управлінські функції,  випливає з Положення про управління Пенсійного фонду України в районах,  містах і районах у містах,  затвердженого постановою Правління ПФУ № 8-2 від 30.04.2002.

Відповідно до покладених на нього завдань управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до фонду від підприємств,  установ,  організацій та громадян,  збирає у встановленому порядку відповідну звітність,  проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів,  звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків,  цільового використання коштів фонду в організаціях,  що здійснюють виплату і доставку пенсій,  застосовує фінансові санкції.

Отже,  спір за участю управління Пенсійного фонду та суб'єкта господарювання про стягнення заборгованості за платежами до Пенсійного фонду є публічно-правовим,  оскільки виник за участю суб'єкта владних повноважень,  а саме - органу виконавчої влади,  що реалізовував у цих відносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції щодо контролю надходження страхових внесків та інших платежів до фонду,  та відповідає вищенаведеному нормативному визначенню адміністративної справи.

Крім того,  під перелік публічно-правових справ,  на які не поширюється компетенція адміністративних судів,  визначений ч. 2  ст.  17 КАС,  зазначена справа не підпадає.

П.13.11. Постанови правління Пенсійного фонду України від 19 жовтня 2001 року № 16-6 „Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами,  установами,  організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування,  інших платежів,  а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2001 р. за № 998/6189 діючої на той час встановлював обов'язок для громадяни,  які займаються підприємницькою діяльністю надавати органу Пенсійного фонду розрахунок зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за наслідками кожного звітного кварталу про суми одержаного доходу та нарахованого збору протягом 40 календарних днів,  наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Згідно п.17  ст.  14 Закону України „Про систему оподаткування" збір на обов'язкове державне пенсійне страхування віднесений до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкові платежі).

 ст.  17.1.1. Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №1281 визначає,  що платник податків,  що не подає податкову декларацію у строки,  визначені законодавством,  сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

П 17.3. Закону України №2181 визначає,  що сплата (стягнення) штрафних санкцій,  передбачених цією статтею,  прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

П. 5.2.1. Закону України №2181 встановлює,  що у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності,  визначеного у пункті 15.1 цієї статті,  податковий борг,  що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання,  може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання.

П.15.  ст. . 106 Закону №1058 встановлює,  що строк давності щодо стягнення недоїмки,  пені та штрафів не застосовується.

Відповідно розрахунку суми заборгованості приватного підприємця ОСОБА_1 станом на 25.07.2007 року заборгованість відповідача за штрафними санкціями склала 337, 11грн.

З огляду на вказане суд доходить до висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Керуючись  ст.   ст. 94,   ст.  ст. 158 -163,  167 КАС України,

 

ПОСТАНОВИВ:

 

 

Позов Управління Пенсійного фонду України в Б.-Дністровському районі Одеської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь Управління Пенсійного фонду України в Б.-Дністровському районі Одеської області заборгованість по штрафним санкціям у розміру 337, 11грн. в іншій частині позову відмовити.

 

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, 

Постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги

Постанова,  якщо її не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.

Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарженя. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою,  яка її подає,  до Одеського адміністративного апеляційного суду.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація