Судове рішення #27579664

Справа № 1805/12866/2012

Провадження № 2/591/399/13


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И



28 січня 2013 року м.Суми


Зарічний районний суд м. Суми у складі: головуючого -судді Сибільова О.В.,

за участю секретаря - Кірілової Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Служба у справах дітей Сумської міської ради,

про позбавлення батьківських прав,


В С Т А Н О В И В :


29 листопада 2012 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2, про позбавлення батьківських прав.

Позивач свої вимоги мотивував тим, що ОСОБА_2 ухиляється від виконання обов'язків по вихованню своїх неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, не виявляє до них батьківського піклування, не цікавиться їх успіхами, не відвідує місця їх навчання, матеріально не утримує. Просить позбавити відповідача батьківських прав відносно дітей ОСОБА_3, та ОСОБА_4

В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримала.

Представник третьої особи -органу опіки та піклування -Служби у справах дітей Сумської міської ради, вимоги позивача підтримала, просить суд позбавити батьківських прав ОСОБА_2 Зазначила, що своє рішення про необхідність позбавлення відповідача батьківських прав орган опіки та піклування обґрунтовує тим, що відповідач є нормальною, здоровою особою, маючи змогу виховувати дітей, умисно і свідомо ухиляється від виконання батьківських обов'язків, не забезпечує їм матеріальної підтримки.

Відповідач ОСОБА_2 позов визнав повністю, заперечень не надав, підтвердивши, що дійсно не цікавиться життям дітей та ухиляється від виконання батьківських обов'язків.

Суд, заслухавши сторони, дослідивши докази у справі, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Згідно ст. 165 СК України, право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Стаття 150 СК України передбачає, що Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.

Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Батьки зобов'язані поважати дитину.

Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.

Відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 27 квітня 1996 року, мають двох неповнолітніх дітей -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.



Після припинення шлюбних відносин батьків в 2007 році діти залишилися проживати разом з матір'ю в м. Суми, а батько -ОСОБА_2, переїхав.

З цього часу відповідач ОСОБА_2 почав зловживати спиртними напоями, перестав приділяти увагу дітям, виховувати та доглядати їх, ніколи не вітав їх з днем народження, не дарив подарунків, не сплачував аліментів. ОСОБА_1 перешкод у спілкуванні з дітьми відповідачу не чинила.

З 19.08.2011 року ОСОБА_1 перебуває у шлюбі з іншим чоловіком ОСОБА_6 (а.с.9) Разом з дітьми вони проживають за адресою : АДРЕСА_1 (а.с.8). Діти називають ОСОБА_6 батьком, він дуже дбайливо та добре до них ставиться, між ними існує тісний контакт, який потрібний хлопцям їх віку.

Опитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_7, ОСОБА_8 підтвердили, що ОСОБА_2 не виявляє до дітей батьківського піклування, не цікавиться їх успіхами, не відвідує місця їх навчання, матеріально не утримує.

Необхідність позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав відносно його неповнолітніх дітей підтверджується також наступними доказами:

- довідкою Сумської загальноосвітньої школи 1-3 ступенів № 21 від 26 листопада 2012 року, згідно якої батько ОСОБА_4 протягом 2011-2012 р.р. вихованням сина не займався, успіхами дитини у шкоді не цікавився, батьківські збори жодного разу не відвідував (а.с. 10);

- довідкою Державного навчального закладу «Білопільське вище професійне училище»від 23 листопада 2012 року, згідно якої батько ОСОБА_3 з 01.09.2011 року жодного разу в училище не з'являвся, ніколи не цікавився навчанням сина в закладі, не відвідував батьківські збори (а. с. 11);

- висновком Служби у справах дітей про доцільність позбавлення відповідача батьківських прав.

Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_2, свідомо уникає виконання батьківських обов'язків, ухиляється від виховання своїх неповнолітніх дітей, не забезпечує їм належної матеріальної підтримки, не відвідує місця навчання, не вживає заходів до проживання дітей разом з ним, до спілкування з ними.

Поведінка та пояснення з цього приводу відповідача свідчать про те, що він, маючи змогу виховувати своїх неповнолітніх дітей, умисно ухиляється від виконання батьківського обов'язку, а тому повинен бути позбавлений батьківських прав відносно його неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Судові витрати по справі 107 гривень 30 копійок судового збору належить стягнути з відповідача.

На підставі п. 2 ч. 1 ст. 164, ст.ст. 150, 167 СК України, керуючись ст.ст. 10-11, 45, 57-60, 80, 88, 212-215 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В :


Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, батьківських прав відносно його неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 107 гривень 30 копійок судового збору.

Рішення може бути оскаржене до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.





СУДДЯ О.В. Сибільов




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація