Судове рішення #27593743

2/754/633/13

Справа № 2603/14759/12

РІШЕННЯ

Іменем України


28.01.2013 року Деснянський районний суд міста Києва

в складі головуючого судді Бабко В.В.

при секретаріСкребньовій А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Київської міської ради, третя особа: Головне управління юстиції в м.Києві про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, -


В С Т А Н О В И В:


Позивачка звернулась до суду з позовом про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що після смерті її батька -ОСОБА_4, яка сталася ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася спадщина у вигляді 76/100 квартири АДРЕСА_1. Позивачка є єдиним спадкоємцям за законом першої черги. Про заповіт відомо взагалі не було, оскільки вважала що спадщина після смерті батька перейшла до матері, як дружині померлого, і тому ставить питання про надання їй додаткового строку, оскільки причина пропуску, встановленого законом строку для прийняття спадщини є поважною.

В судовому засіданні представник позивача та позивач позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві.

Представник Київської міської ради в судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи судом повідомлявся належним чином, однак на адресу суду надійшли пояснення з проханням слухати справу за відсутності їхнього представника та винесення рішення відповідно до чинного законодавства.

Представник Головне Управління юстиції у м. Києві в судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи судом повідомлявся належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи та всебічно проаналізувавши обставини в їх сукупності, заслухавши пояснення учасників процесу, оцінивши зібрані по справі докази, виходячи зі свого внутрішнього переконання, яке ґрунтується на повному та всебічному дослідженні обставин справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1 сталася смерть ОСОБА_4 (свідоцтво про смерть НОМЕР_2, видане відділом реєстрації смерті у м.Києві від 29.04.2009року, аз № 8224) - батько позивача, після смерті якого відкрилася спадщина у вигляді 76/100 квартири АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_2. померла ОСОБА_5, що підтверджується свідоцтвом про смерть від 15.09.2012р., НОМЕР_3, яка є мамою позивачки.

Відповідно до свідоцтва про народження батьками позивачки є ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

28.05.2005р. згідно із Заповіту, серії ВСС № 085474, зареєстрованого в реєстрі за № 1319, ОСОБА_4 заповідав ОСОБА_3 належну йому на праві власності частину квартири АДРЕСА_1.

Спадкоємцем за законом першої черги на майно, що належало на праві власності ОСОБА_4 є його дочка - ОСОБА_3.

Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 2 ст. 1220 ЦК України, часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (ч. 3 ст. 46 цього Кодексу).

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Таким чином, законом залишено можливість такому спадкоємцю за певних умов її прийняти, а саме якщо пропуск спадкоємцем строку для прийняття спадщини відбувся з поважних причин. Для цього спадкоємцю необхідно надати суду докази, які стали поважною причиною для пропуску ним даного строку.

Оцінюючи доводи позивача та пояснення представника позивача, суд приходить до висновку, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини після смерті батька з поважних причин, оскільки про існування заповіту, складеного на її ім'я не було відомо. Дані обставини є підставою для визначення позивачу додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Суд повно, всебічно та об'єктивно з'ясувавши всі обставини справи, дійшов до висновку, що причини, з яких позивач пропустив строк, встановлений для прийняття спадщини, можуть бути визнані поважними, оскільки в силу об'єктивних причин не встиг цього зробити.

Суд вважає за можливе задовольнити позов та надати додатковий строк, достатній для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.

При визначенні терміну додаткового строку, який має бути наданий позивачу, суд вважає, що для подання заяви про прийняття спадщини достатньо трьох місяців, які обчислюватимуться з моменту набрання цим рішенням законної сили.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 30, 60, 62, 88, 174, 212 -215 ЦПК України, ст. ст. 1220,1261,1269-1270,1272 ЦК України, суд, -


В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_3 до Київської міської ради, третя особа: Головне управління юстиції в м.Києві про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1), додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини від ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, терміном на три місяці.

Обчислення визначеного додаткового строку почати з дня набрання рішенням суду законної сили.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.




Суддя Бабко В.В.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація