Справа № 2-2750/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
" 13 " листопада 2007 р. Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: головуючого - судді Ольшевської Н.В.
при секретарі Алексеєвій C.O.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Коростені цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади Сингаївської сільської Ради про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом та просить встановити факт прийняття ним спадкового майна у вигляді земельної ділянки (пая) в розмірі 5,16 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі вартістю 8750,00 грн., яка перебуває у колективній власності ІНФОРМАЦІЯ_1, що залишилось після смерті його матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року та визнати за ним право власності на це спадкове майно, оскільки фактично прийняв спадщину.
Позивач в попереднє судове засідання не з'явився, надав заяву де просить розглянути справу в його відсутність, позов підтримує.
Представник відповідача в попереднє судове засідання не з'явився, однак надав заяву де просить розглянути справу в його відсутність, позов визнав.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла мати позивача ОСОБА_2, після смерті якої залишилось спадкове майно у вигляді земельної ділянки (пая) в розмірі 5,16 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі вартістю 8750,00 грн., яка перебуває у колективній власності ІНФОРМАЦІЯ_1.
Після смерті матері позивач фактично прийняв спадщину, у нього знаходяться всі правовстановлюючі документи.
Позивач своєчасно не звернувся до нотаріальної контори для прийняття спадщини, оскільки вважав, що й так вступив в фактичне управління спадковим майном, та крім того не був обізнана у вимогах закону.
Суд вважає необхідним вимоги позивачки задовольнити, оскільки дані вимоги обґрунтовані, а їх законність стверджується документами та матеріалами, які знаходяться в справі та дослідженні в судовому засіданні: свідоцтвом про смерть, свідоцтвом про народження, сертифікатом на право на земельну частку та іншими матеріалами справи.
За таких обставин суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
А тому, керуючись ст.ст.213 - 218, 256 ЦПК України, ст. ст. 548, 549 ЦК України , суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадкового майна у вигляді земельної ділянки (пая) в розмірі 5,16 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі вартістю 8750,00 грн., яка перебуває у колективній власності ІНФОРМАЦІЯ_1, що залишилось після смерті його матері
ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року та визнати за ним право власності на це спадкове майно.
Позивача звільнити від сплати судового збору на підставі ДКМУ "Про державне мито".
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.