ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33001, м. Рівне, вул. Яворницького, 59
Постанова
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" листопада 2006 р. Справа № 12/191
Господарський суд Рівненської області в складі головуючого судді Тимошенко О.М. за участю секретаря судового засідання помічника судді Літвищенко А.А., розглянув справу
За позовом Акціонерне товариство закритого типу фірма "Рівнебуд"
до відповідача Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській області
про зобов'язання утриматись від втручання в господарську діяльність
За участю представників сторін:
від позивача –Турчинська О.Б.;
від відповідача–Артемяк С.В.
Статті 27, 29, 49, 51, 127 Кодексу адміністративного судочинства України роз’яснені.
Представники сторін відмовились від технічної фіксації судового процесу.
В судовому засіданні 21.11.2006 р. оголошувалась перерва для підготовки та оголошення повного тексту постанови.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до суду з позовом про оскарження дій відповідача. У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги. Пояснив суду, що АТЗТ фірмою „Рівнебуд” 20.03.2006 року отриманий лист Регіонального відділення ФДМУ по Рівненській області за № 947 від 17.03.2006 року за підписом начальника регіонального відділення В. Марчевського, в якому вимагається від підприємства надати документи про передачу в комунальну власність житлового будинку із сараєм за адресою: м. Здолбунів, вул. Кармелюка,6, гуртожитку для малосімейних за адресою: м.Рівне, вул. Відінська,19, незавершеного будівництва житлового будинку № 25 МКР -3 „Північний”, гуртожитку для малосімейних за адресою: м.Рівне, вул. Кн. Ольги,4А та санаторію –профілакторію „Будівельник” за адресою: м.Рівне, вул. Кн. Ольги,11, тобто фактично за змістом даний лист є втручанням у фінансово –господарську діяльність АТЗТ фірми „Рівнебуд”, оскільки дані об”єкти знаходяться у власності підприємства і витребування відомостей про них є втручанням у господарську діяльності товариства.
Відповідач надав суду письмові заперечення проти позову, де позовні вимоги не визнав. Представник відповідача пояснив суду, що згідно Закону України “Про приватизацію державного майна”, Положення про регіональне відділення Фонду державного майна України, Положення про управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі позивач зобов”язаний надавати відділенню звітні дані і інформаційні матеріали, необхідні для виконання покладених на відділення завдань. Також відповідач вказує, що витребування інформації від позивача не є втручанням в його господарську діяльність. Крім того, відповідач зазначає, що пунктом 5.6. договору купівлі-продажу покупець, яким є позивач, зобов”язаний надавати на вимогу продавця (відповідача) необхідні матеріали, відомості, документи тощо про виконання покупцем умов договору. В задоволенні позову просить відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін, повно, всебічно та об”єктивно з”ясувавши обставини справи на підставі досліджених у судовому засіданні доказів, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що згідно переліку об’єктів, що підлягають приватизації, затвердженого Наказом Регіонального відділення Фонду державного майна україни по Рівненській області № 503 від 30.11.1993 року, на підставі укладеного між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Рівненській області та товариством покупців державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд" Договору купівлі - продажу державного майна від 30 листопада 1993 року, посвідченого державним нотаріусом 1-ї Рівненської державної нотаріальної контори Олинець Т.І. за реєстровим № 3-7900, товариство покупців державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд" придбало державне майно –цілісний майновий комплекс державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд". Згідно пункту 1.2. Договору, право власності у покупця на об'єкт продажу виникло з моменту укладення Договору купівлі-продажу державного майна. Об'єкт продажу передано продавцем покупцю на підставі Акту передачі державного майна товариству покупців державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд". Право власності товариства покупців державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд" на цілісний майновий комплекс державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд" підтверджується Свідоцтвом про власність № 50 від 18 січня 1994 року. У статутному фонді позивача частки державного майна немає.
Згідно договору купівлі-продажу, вартість об'єкту продажу становить 2096398600 купоно-карбованців (пункт 1.3. Договору), з яких покупець сплачує продавцю 1065750000 купоно-карбованців (пункт 1.4. Договору), а майно на решту суми 1022719500 купоно-карбованців (оздоровчий табір в с. Олександрія) передається покупцю безоплатно (абз. 2 пункту 1.4. Договору), в порядку статті 24 Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств". Вказаний порядок розрахунків за об'єкт приватизації та визначені суми оплатного та безоплатного майна, що підлягає викупу і передачі товариству покупців фірми "Рівнебуд", не суперечать Плану приватизації державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд" (пункт 4.1 Плану приватизації), Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств".
Фактично, товариством покупців державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд" сплачено 1065750000 купоно-карбованців, що підтверджується приватизаційним платіжним дорученням № 55 від 29.12.1993р., приватизаційним платіжним дорученням-ордером № 55\1 від 22.12.1993р., приватизаційним платіжним дорученням-ордером № 56\1 від 232.12.1993р., приватизаційним платіжним дорученням-ордером № 60\1 від 29.12.1993р. Тобто вартість цілісного майнового комплексу державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд" була повністю сплачена товариством покупців державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд".
Виходячи із змісту правовстановлюючих документів товариства покупців державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд" на цілісний майновий комплекс державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд", договору купівлі - продажу державного майна від 30 листопада 1993 року, укладеного між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Рівненській області та товариством покупців державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд", посвідченого державним нотаріусом 1 Рівненської державної нотаріальної контори Олинець Т.І. та реєстровим за № 3-7900, Акту передачі державного майна товариству покупців державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд", Свідоцтва про власність № 50 від 18 січня 1994 року та фактичним обставинам оплати товариством покупців державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд" повної вартості цілісного майнового комплексу державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд", товариство покупців державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд" набуло у колективну власність весь цілісний майновий комплекс державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд", в тому числі:
- гуртожиток для малосімейних, який знаходиться за адресою:
вул. Кн. Ольги,4А, м. Рівне;
- учбово –курсовий комбінат, який знаходиться за адресою: вул. С. Бандери,41 разом з гуртожитком по вул. Кн. Ольги,8, м. Рівне;
- гараж, який знаходиться за адресою: вул. С. Бандери,69, м. Рівне;
- гуртожиток, який знаходиться за адресою: вул. Відінська,25, м. Рівне;
- гуртожиток, який знаходиться за адресою: вул. Відінська,27, м. Рівне;
- гуртожиток, який знаходиться за адресою: вул. Відінська,39, м. Рівне;
- гуртожиток, який знаходиться за адресою: вул. Відінська,41, м. Рівне;
- гуртожиток для малосімейних, який знаходиться за адресою: вул. Відінська,29, м. Рівне;
- гуртожиток, який знаходиться за адресою: вул. Відінська,12, м. Рівне;
- гуртожиток, який знаходиться за адресою: вул. Соборна,1, м. Рівне;
- санаторій –профілакторій „Будівельник”, який знаходиться за адресою: вул. Кн. Ольги,11, м. Рівне;
- ремонтно –виробнича база, , яка знаходиться за адресою: вул. Панфіловців 16А, м. Рівне;
- комплекс оздоровчого табору, який знаходиться в с. Олександрія;
- незавершене будівництво житлового будинку № 25 МКР -3 „Північний”.
В подальшому, закрите акціонерне товариство фірма "Рівнебуд" стало правонаступником товариства покупців державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд" в частині приватизованого цілісного майнового комплексу державної виробничо-будівельної фірми "Рівнебуд" та стало власником об'єктів житлово-соціальної сфери, зокрема:
- гуртожитку для малосімейних, який знаходиться за адресою:
вул. Кн. Ольги,4А, м. Рівне;
- учбово –курсового комбінату, який знаходиться за адресою: вул. С. Бандери,41 разом з гуртожитком по вул. Кн. Ольги,8, м. Рівне;
- гаража, який знаходиться за адресою: вул. С. Бандери,69, м. Рівне;
- гуртожитку, який знаходиться за адресою: вул. Відінська,25, м. Рівне;
- гуртожитку, який знаходиться за адресою: вул. Відінська,27, м. Рівне;
- гуртожитку, який знаходиться за адресою: вул. Відінська,39, м. Рівне;
- гуртожитку, який знаходиться за адресою: вул. Відінська,41, м. Рівне;
- гуртожитку для малосімейних, який знаходиться за адресою: вул. Відінська,29, м. Рівне;
- гуртожитку, який знаходиться за адресою: вул. Відінська,12, м. Рівне;
- гуртожитку, який знаходиться за адресою: вул. Соборна,1, м. Рівне;
- санаторію –профілакторію „Будівельник”, який знаходиться за адресою: вул. Кн. Ольги,11, м. Рівне;
- ремонтно –виробничої бази, яка знаходиться за адресою: вул. Панфіловців 16А, м. Рівне;
- комплексу оздоровчого табору, який знаходиться в с. Олександрія;
- незавершеного будівництва житлового будинку № 25 МКР -3 „Північний”.
Зазначене також стверджується роз’ясненнями Міністерства юстиції України від 20.03.1998р. №11-8-1122, Міністерства економіки України від 17.03.1998р. №23-23/378 та Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 09.03.1998р. №5-79.
Крім того, гуртожиток для малосімейних по вул. Відінській, 19 на час викупу знаходився на балансі ДВБ фірми „Рівнебуд”. Під час приватизації гуртожиток для малосімейних по вул. Відінській, 19 наказом № 508 від 30.11.1993 року „Про передачу майна з балансу фірми „Рівнебуд” Регіонального відділення ФДМУпо Рівненській області та відповідно до розділу VII Плану приватизації фірму „Рівнебуд” було зобов’язано передати в комунальну власність Рівненської міської ради.
Але листом від 27.09.1995 року за № 08/597 Рівненський міськвиконком в зв’язку з відсутністю коштів на утримання погодив подальшу експлуатацію гуртожитку для малосімейних по вул. Відінській, 19 та доповнення до розділу VII Плану приватизації.
20.12.1996 року відповідно до акту передачі укладеного за участі Регіонального відділення ФДМУпо Рівненській області та Рівненського міськвиконкому гуртожиток для малосімейних по вул. Відінській, 19 був переданий у власність АТЗТ фірми „Рівнебуд”.
Також, відповідно до розділу VII Плану приватизації гуртожиток по вул. Відінській,25 відноситься до об’єктів, які підлягали викупу та не мали передаватися з балансу фірми „Рівнебуд”. Розпорядженням міського голови № 1583-р від 23.09.1997 року погоджена реконструкція гуртожитку по вул. Відінській,25 під житловий будинок. Розпорядженням міського голови № 2731-1 від 31.12.1999 року даний будинок введений в експлуатацію.
Правильність приватизації гуртожитку розташованого в м.Рівне по вул. Відінській, 27 підтверджена листами Регіонального відділення ФДМУ по Рівненській області № 1137 від 05.06.2000 року та № 828 від 10.05.2002 року.
Право власності АТЗТ фірми „ Рівнебуд” на гуртожиток для малосімейних, який знаходиться за адресою: вул. Кн. Ольги,4А, м. Рівне підтверджується рішенням від 06 червня 2006 року господарського суду в Рівненській області по справі № 12/108.
Право власності АТЗТ фірми „ Рівнебуд” на комплекс оздоровчого табору, який знаходиться в с. Олександрія підтверджується рішенням від 25.05.2006 року Рівненського міського суду в Рівненській області по справі № 2-5369/06р.
Згідно розпорядження міської управи № 830-Р від 04.08.1993 року будинок для малосімейних, будівельний №25 мікрорайону „Північний”, що будується, рахується гуртожитком для малосімейних фірми „Рівнебуд”, але в подальшому згідно розпорядження міського голови № 1212-р від 08.09.1994 року переданий ВАТ „Рівненський домобудівний комбінат”.
Вказані об”єкти відповідач за будь-якими угодами чи документами в управління позивачу не передавав.
Регіональним відділенням ФДМУ по Рівненській області за № 947 від 17.03.2006 року за підписом начальника регіонального відділення В. Марчевського направлено позивачу лист, в якому вимагається від підприємства надати документи про передачу в комунальну власність житлового будинку із сараєм за адресою: м. Здолбунів, вул. Кармелюка,6, гуртожитку для малосімейних за адресою: м.Рівне, вул. Відінська,19, незавершеного будівництва житлового будинку № 25 МКР -3 „Північний”, гуртожитку для малосімейних за адресою: м.Рівне, вул. Кн. Ольги,4А та санаторію –профілакторію „Будівельник” за адресою: м.Рівне, вул. Кн. Ольги,11. Цей лист позивач розцінює як втручання відповідача в його господарську діяльність.
Однак згідно статті 3 Господарського кодексу України господарська діяльність –діяльність суб”єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають оцінку. Витребування відповідачем інформації не є втручанням у таку діяльність, оскільки не впливає будь-яким чином на діяльносіть позивача.
Крім того, згідно підпункту 1 пункту 5 Положення про регіональне відділення Фонду державного майна України, затвердженого постановою КМ України №412 від 15 червня 1994 року відділення має право одержувати безоплатно від підприємств, установ та організацій звітні дані й інформаційні матеріали, необхідні для виконання покладених на відділення завдань. За таких обставин суд вважає, що вимоги позивача про зобов”язання відповідача утриматись від втручання в господарську діяльність товариства є безпідставними.
Судові витрати по справі слід покласти на позивача згідно статті 94 КАС України.
Керуючись ст. 94, ч.1 ст.158, ст.ст. 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
В позові відмовити.
Сторона, яка не погоджується з постановою має право на апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу –згідно складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Тимошенко О.М.
Постанова підписана "27" листопада 2006 р.