Справа № 2-1649
2008 рік
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
5 вересня 2008 року Лутугинський районний суд Луганської області
в складі: головуючого судді Шпідько В.Г..
при секретарі Семьонкіної М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Лутугине справу за позовом
ОСОБА_1 до Лутугинської міської ради Луганської області про визнання права власності на ½ частину нерухомого майна в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом, в якому вказав, що на праві власності належала матері позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2, та її чоловіку ОСОБА_3 в рівних долях, квартира, розташована за адресою: АДРЕСА_1, Лутугинського району, Луганської області. ОСОБА_2, померла, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті відкрилась спадщина на ½ частку будинку, яку прийняв фактично він згідно заповіту, та вступив у володіння та користування ½ частиною нерухомого майна, але пропустив строк прийняття спадщини з поважних причин, так як від'їжджав на заробітки. В даний час позивач мешкає в вищевказаній квартирі, сплачує комунальні послуги, зробив ремонт, фактично прийняв спадщину на квартиру за адресою АДРЕСА_1, Лутугинського району Луганської області, других спадкоємців немає.
У попереднє судове засідання представник позивача ОСОБА_1 надав заяву в якій просить розглянути справу на попередньому слуханні без його участі та на позові він наполягає.
Відповідач у судове засідання не з'явився, в надісланій суду заяві просить справу розглядати у його відсутність, позовні вимоги визнає.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно ч.4 ст.174ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно ксерокопії свідоцтва про смерть (а.с. 10), що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Із свідоцтва про народження (а.с.8), що мати ОСОБА_1 є ОСОБА_4, що вона мешкала в АДРЕСА_1, Лутугинського району, Луганської області. Із ксерокопії свідоцтва про одруження (а.с.10), що ОСОБА_3 та ОСОБА_5 були одружені 6.09.1968р. та взяла призвище - ОСОБА_2. Із довідки Лутугинського КП БТІ вартість домоволодіння складає 27400 гривень (а.с.13). Відповідно свідоцтва на право власності на будинок (а.с. 15), що вказана померла особа мешкала в спірному будинку, де мешкає позивач.
Беручи до уваги, що ОСОБА_1 тривалий час мешкає в квартирі, розташований за адресою: АДРЕСА_1, Лутугинського району Луганської області, позивач фактично прийняв спадщину після померлої, інших, крім нього, спадкоємців немає, суд вважає, що позов заявлено обгрунтовано, його було підтверджено протягом судового розгляду, тому він підлягає задоволенню. За позивачем ОСОБА_1, належить визнати право власності на ½ частину квартирі АДРЕСА_1, Лутугинського району Луганської області.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,60,130,212-215 ЦПК України, ст.ст.328,1216,1258,1268,1261 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Лутугинської міської ради Лутугинського району Луганської області про визнання права власності на ½ частину квартири в порядку спадкування задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на ½ частину квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, Лутугинського району Луганської області.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Лутугинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви на апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: