Справа №2-274-07
Рішення
Іменем України
м.Любомль28 вересня 2007 року
Любомльський районний суд Волинської області в складі головуючого - судді Мосієвича І.В.
при секретарі Кузьміній Т.О., представника відповідача ОСОБА_1,
розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Ладинської сільської ради Любомльського району про визнання права власності на земельні ділянки для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та ведення особистого підсобного господарства,--
встановив:
У суд з позовною заявою звернулася ОСОБА_2 яка просить постановити рішення, яким визнати за нею право власності на земельні ділянки загальною площею 0,60 га. для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та ведення підсобного господарства.
Свої вимоги обґрунтувала тим, що після смерті 21.05.2006 року громадянина ОСОБА_3, залишилось спадкове майно, спадкоємцем якого, згідно заповіту від 01 липня 2005 року є позивачка.
Позивачка у встановлений законодавством строк звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Однак, нотаріус відмовив позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельні ділянки, які знаходяться біля успадкованого житлового будинку, та господарських будівель, оскільки відсутні державні акти про право власності на вказані земельні ділянки.
В судове засідання позивачка не з'явилася, однак від останньої надійшла заява про розгляд справи у її відсутності, оскільки вона знаходиться в пологовому будинку, позовні вимоги підтримує.
Відповідач проти задоволення позову не заперечує.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведені попереднього судового засідання.
Відповідно до вимог ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову
2
ухвалюється судове рішення в порядку ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.
З копії свідоцтва про смерть серії 1-ЕГ № 027968 вбачається, що ОСОБА_3 помер 21 травня 2006 року в с.Ладинь Любомльського району Волинської області.
З копії заповіту від 01 липня 2005 року посвідченого секретарем Ладинської сільської ради Любомльського району ОСОБА_4, вбачається, що громадянин ОСОБА_5 заповів усе його майно, громадянці ОСОБА_2.
Архівною випискою з рішення Ладинської сільської ради Любомльського району № 2/5 від 25.11.1994 року стверджено, що ОСОБА_5 передано безкоштовно у приватну власність земельні ділянки: для будівництва і обслуговування житлового будинку і господарських споруд - площею 0,25 га, та для ведення особистого підсобного господарства - площею 0,35 га. в с. Ладинь Любомльського району Волинської області.
Згідно з п.11 ч.1 ст.-346 ЦК України право власності припиняється у разі припинення юридичної особи чи смерті власника.
У відповідності до ч. 1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно п. г ст.81 Земельного кодексу України, громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
Таким чином, визнання відповідачем пред"явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 130, 174 ЦПК України, на підставі ст. ст.328, 346, 392 ЦК України, суд -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку успадкування - земельних ділянок для обслуговування житлового будинку і господарських споруд ~ площею 0,25 га., та для ведення особистого підсобного господарства - площею 0,35 га., які знаходяться по вул. Перемоги, 1, в с Ладинь Любомльського району Волинської області.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.