АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 11кп/791/4/13
Категорія: умовно-дострокове звільнення
У Х В А Л А
2013 року січня місяця «22»
Суддя судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Херсонської області Черства Є.О., розглянувши апеляцію прокурора, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції Загродського Ю.С. на ухвалу Білозерського районного суду Херсонської області від 18 грудня 2012 року,
В С Т А Н О В И Л А:
18 грудня 2012 року Білозерський районний суд Херсонської області умовно-достроково звільнив засудженого ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, від подальшого відбування покарання, на весь строк, що залишився, 3 роки 2 місяці 21 день.
Не погоджуючись з вказаним рішенням, прокурор, який приймав участь у розгляді справи у суді першої інстанції, подав апеляцію, в якій вказує на те, що при винесенні рішення, суд порушив вимоги кримінального закону та допустив істотне порушення вимог кримінально-процесуального законодавства, що призвело до умовно-дострокового звільнення засудженого ОСОБА_2 від покарання. Просить постанову суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.
Між тим, ст. 396 КПК України передбачені обов'язкові вимоги до апеляційної скарги, в якій повинно бути зазначено:
1. найменування суду апеляційної інстанції;
2. прізвище, імя та по-батькові, місце проживання (перебування) особи, яка подає апеляційну скаргу, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3. судове рішення, яке оскаржується, і назва суду, який його ухвалив;
4. вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, та їх обґрунтування із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необгрунтованність судового рішення;
5. клопотання особи, яка подає апеляційну скаргу про дослідження доказів;
6. перелік матеріалів, які додаються;
Крім того, відповідно до ст. 393 КПК України, прокурор має право подати апеляційну скаргу а не апеляцію. До апеляційної скарги та доданих до неї письмових матеріалів надаються копії в кількості, необхідної для їх надіслання сторонам кримінального провадження та іншим учасникам судового провадження, інтересів якого стосується апеляційна скарга.
Прокурор, при обґрунтуванні своїх доводів про необхідність скасування або зміни судового рішення, зобов'язаний послатися на відповідні аркуші кримінального провадження, де знаходяться ті докази, на який він посилається.
Крім того, в апеляції повинно викладатися конкретне прохання особи, що її подає, сформульоване з урахуванням того, які рішення суд апеляційної інстанції вправі ухвалити, з урахуванням вимог ст..ст. 407, 415 КПК України.
В апеляційній скарзі не зазначено номер засобу зв'язку; адреса електронної пошти; не вказано посадове становище прокурора. Відсутнє клопотання про дослідження доказів, які на думку прокурора, не були досліджені судом першої інстанції, і в силу цього не набули належної процесуальної форми або досліджені неналежним чином.
До апеляційної скарги та в поданих до неї матеріалів, повинні були подані копії в кількості, необхідної для надіслання їх сторонам та іншим учасникам судового провадження, інтересів якого стосується апеляційна скарга. Як вбачається з матеріалів справи, учасники судового провадження були: засуджений ОСОБА_2 та представник установи, між тим, додана тільки одна копія апеляції.
Апелянт повинен вказати конкретні порушення закону, що є підставами для скасування або зміни судового рішення (ст..409 КПК України), які на його думку, допущені при постановленні судового рішення, що оскаржується, привести конкретні докази й аргументи кожної позиції та зобов'язаний додати до апеляційної скарги докази, на які є посилання в апеляційній скарзі, а також будь-які документи, що на його думку необхідні для правильного вирішення справи.
З апеляційної скарги вбачається, що зазначені вимоги закону при складанні та поданні апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції, прокурором не були додержані.
Окрім того, прокурор подає апеляційну скаргу на «Постанову»зазначеного суду, якої не існує, бо судом винесено процесуальний документ «Ухвала».
На підставі викладеного, у зв'язку з встановленням, що апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подана без додержання вимог, передбачених ст..396 КПК України, вважаю, як суддя-доповідач, що апеляційну скаргу слід залишити без руху, та встановити десятиденний строк з дня отримання ухвали, особою, яка подала скаргу, для усунення вищезазначених недоліків апеляційної скарги.
Керуючись ст.399 КПК України, суддя,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу прокурора, Загродського Ю.С., який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції на рішення Білозерського районного суду Херсонської області від 18 грудня 2012 року, залишити без руху, установивши десятиденний строк, починаючи з дня отримання ухвали, для усунення зазначених у мотивувальній частині ухвали, недоліків апеляційної скарги.
Копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху невідкладно направити прокурору Загродському Ю.С., який подав апеляцію.
Суддя: Є.О. Черства