Справа № 2-286-07
Рішення
Іменем України
м. Любом л ь 18 вересня 2007 року
Любомльський районний буд Волинської області в складі головуючого судді -
ОСОБА_1,
при секретарі Кузьміній Т.О.,
з участю позивача ОСОБА_2,
відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини
встановив:
У суд з позовною заявою звернулася ОСОБА_2, яка просить постановити рішення про стягнення з ОСОБА_3 аліментів на утримання дитини в розмірі 1/2 частки зі всіх видів заробітку (доходу) до її повноліття. Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.
Свої вимоги обгрунтувала тим, що від шлюбу, мають доньку Світлану, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідач не виконує свого батьківського обов'язку по її утриманню, незважаючи на те, що має постійне місце роботи та заробіток.
В судовому засіданні позивач вимоги заяви підтримала.
Відповідач позов визнав частково, та пояснив, що згідний сплачувати аліменти, однак в меншій частці від тої, яку просить стягувати позивачка.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Позивач та відповідач від шлюбу, мають малолітню доньку Світлану, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка згідно довідки № 214 від 07 серпня 2007 року ФАП с.Седлище Любешівського району Волинської області - здорова.
Відповідач працює електромонтером в цеху № 2, ВАТ "Укртелеком" м.Любомль, однак матеріальної допомоги на утримання дитини фактично не надає, а його середньомісячний заробіток скцадає 760 гривень.
2
Згідно з ст. 180 СК України батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до з ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно ч.1 ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров"я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров"я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина.
4) інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно з ч.2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Таким чином, по справі встановлено, що незважаючи на вимоги законодавства, відповідач фактично не приймає участі в утриманні дитини, а тому вимоги позивача про стягнення аліментів є обґрунтованими, і з врахуванням матеріального стану позивача та відповідача, позов слід задовольнити частково.
Згідно зі ст.81, 88 ЦПК України, судові витрати у формі судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, слід покласти на відповідача. Оскільки 1% від задоволеної суми позову є меншою трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, то державне мито становитиме 51 гривню.
Згідно п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ст.ст. 10,11, 60, 212, 214-215, ЦПК України, на підставі ст.ст. 180, 181,182,183 СК України, суд, --
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, в користь ОСОБА_2, на утримання доньки Світлани, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 1/3 частки зі всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 16.08.2007 року і до її повноліття, однак мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків передбачених статтею 184 СК України.
Стягнути з ОСОБА_3 в користь держави 51 (п'ятдесят одну) гривню судового збору та 7 (сім) гривень 50 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення про стягнення місячного розміру аліментів допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 -денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.