Справа №1-115-07
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2007 року м.Любомль
Любомльський районний суд Волинської області в складі головуючого -
судді МОСІЄВИЧА І.В.,
при секретарі КУЗЬМІНІЙ Т.О., з участю прокурора КОВАЛЬЧУКА В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1, 13.10. ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки та жительки с. Новоугрузька Любомльського району Волинської області, неповної середньої освіти, пенсіонерки, вдови, у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.310 КК України,
встановив: :
В кінці травня місяця 2007 року ОСОБА_1 на своїй присадибній ділянці в с Новоугрузька Любомльського району Волинської області незаконно посіяла, а пізніше вирощувала снотворний мак в кількості 693 рослини.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою визнала повністю і показала, що дійсно з посіяла і вирощувала мак з метою використання насіння для виготовлення пирогів для свої внуків. В липні 2007 року мак був виявлений працівниками міліції.
Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні показав, що дійсно на присадибній ділянці його тещі ріс мак снотворний, і його насіння остання мала використати для випікання пирогів його дітям.
Крім повного визнанняvсвої вини підсудною та показів свідка, її винуватість стверджується зібраними у справі доказами зокрема рапортом працівника міліції (а.с.2,3) протоколом огляду місця події із фототаблицями (а.с. 5-7 ) зафіксовано факт виявлення 693 рослин маку, висновком експертизи № 577-1322 від 07.08.2007 року (а.с.22-23) стверджено, що виявлені рослини є маком снотворним та іншими доказами.
Ці та інші докази стверджують, що ОСОБА_1 вчинила злочин за ч.2 ст.310 КК України, за кваліфікуючою ознакою кількості рослин, яка перевищує більше 500.
Вирішуючи питання про міру покарання суд враховує, що злочин віднесено до тяжких.
Враховуються судом дані про особу підсудної, яка злочин вчинила вперше, позитивно характеризується за місцем проживання, є пенсіонеркою.
Не вбачаючи обтяжуючих обставин суд враховує ОСОБА_1 як пом'якшуючу, її щире каяття.
При таких вищезазначених обставинах суд вважає, що підсудній слід призначити
2
мінімальне покарання передбачене санкцією ч.2 ст.310 КК України. При цьому враховуючи можливість виправлення ОСОБА_1 без реального відбуття покарання, є підстави для застосування ст. 75 КК України.
Питання про долю речових доказів та судові витрати слід вирішити відповідно до вимог ст.ст. 81, 93 КПК України.
Керуючись ст.ст.323-324 КПК, суд ,-
засудив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.310 КК України, призначивши покарання у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.
Відповідно до ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від призначеного судом основної міри покарання, якщо вона протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені відповідно до ст.76 КК України обов"язки : не виїжджати з а межі України без дозволу кримінально-виконавчої системи на постійне місце проживання, повідомлятиме органи цієї системи про зміну місця роботи чи проживання.
Запобіжний захід до вступу вироку в закону силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
Речовий доказ : поліетиленовий пакет з рослинами маку снотворного, який знаходиться на зберіганні в УМВС України у Волинській області (а.с.17-18) - знищити.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь НДЕКЦ при УМВС України у Волинській області (д.р. № 35228002000932 в УДК у Волинській області, МФО 803014, ідентифікаційний код 25574908 ) - 141 (сто сорок одну) гривню 23 копійки судових витрат за проведення фізико-хімічної експертизи / а.с.24/.
На вирок протягом 15 діб з моменту його проголошення можуть бути подані апеляції до апеляційного суду Волинської області через Любомльський районний суд.