Справа №2-271-07
Рішення
Іменем України
м.Любомль 18 вересня 2007 року
Любомльський районний суд Волинської області в складі головуючого судді -
Мосієвича І.В.,
при секретарі Кузьміній Т.О.,
з участю позивача ОСОБА_2,
відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про збільшення розміру стягуваних аліментів на утримання дитини ,--
встановив:
У суд з позовною заявою звернулася ОСОБА_2, яка просить постановити рішення про збільшення розміру стягуваних аліментів з ОСОБА_3 на утримання дитини в розмірі з 1/2 частки до 1/4 частки зі всіх видів заробітку (доходу) до її повноліття. Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.
Свої вимоги обгрунтувала тим, що від шлюбу з відповідачем мають сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1. Згідно рішення Любомльського районного суду від 04 квітня 1994 року з відповідача стягуються аліменти в користь позивача на утримання сина в розмірі !4 частки з заробітку (доходів) відповідача. Однак вона вимушена звернутися до суду про збільшення розмір стягуваних аліментів з відповідача, оскільки вона є інвалідом 2 групи, хворіє, крім сина має на утриманні пристарілого батька який також хворіє. Син ОСОБА_5 також хворіє має 1-2 степінь плоскостопості, у зв"язку з чим не може виконувати будь-які фізичні роботи, тому змушена наймати сторонніх осіб для ведення господарства та сплачувати за це останнім грошові кошти, матеріально-побутові умови сім"ї потребують покращення При цьому зазначила, що відповідач матеріально забезпечений отримує пенсію близько 700 гривень, має власний транспорт, а тому він спроможний надавати більшу матеріальну допомогу на утримання сина. Даний спір вона намагалась вирішити з відповідачем в позасудовому порядку, однак останній відмовився, тому вона змушена звернутися з позовом до суду.
2
В судовому засіданні позивачка вимоги заяви підтримала.
Відповідач позов не визнав, та пояснив, що не згідний сплачувати більшу частку аліментів, у зв"язку з його станом здоров"я та матеріальним станом.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Позивач та відповідач від шлюбу, мають неповнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, який згідно довідки від 10 серпня 2007 року Головненської лікарської амбулаторії Любомльського району Волинської області -хворіє 1-2 ступенем плоскостопості.
З копії постанови Нововолинського міського суду від 04 квітня 19994 року вбачається, що з відповідача постановлено стягувати в користь позивачки аліменти на утримання сина у розмірі 1А частки з його щомісячного заробітку, починаючи з 23.03.1994 року до повноліття дитини.
Згідно копії посвідчення №НОМЕР_1 виданого Управлінням праці та соціального захисту населення Любомльської райдержадміністрації, позивачка являється інвалідом
2 - ї групи.
Відповідно до заключения Луцької клінічної лікарні від 04.06.2007 року позивачка хворіє.
Як вбачається з Акту обстеження матеріально-побутових умов сім"ї позивачки від 07.03.2007 року, сім"я останньої є малозабезпеченою, та потребує матеріальної допомоги та коштів на придбання ліків.
Згідно довідки відділення пенсійного забезпечення Управління пенсійного фонду України у м. Нововолинську Волинської області №1822 від 13 вересня 2007 року відповідач являється пенсіонером, та отримує пенсію у розмірі 746,55 гривень, з якої вираховуються аліменти у розмірі 186,64 гривень та 8, 96 гривень поштового збору.
Відповідно виписки № 3184 від 20.06.2007 року відділення профпатології з вертеброневрологією Волинської обласної клінічної лікарні відповідач хворіє хронічним бронхітом 1-2 ст., захворювання професійне, і підлягає періодичному огляду
3 приводу легеневої патології.
З свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця виданої виконавчим комітетом Нововолинської міської ради серії НОМЕР_2 від 16.12.2002 року вбачається, що дружина відповідача ОСОБА_6 є підприємцем та зареєстрована за адресою АДРЕСА_1
Згідно з ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч.1 ст.192 СК України розмір аліментів визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров"я когось із них.
Згідно з ч.2 ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Таким чином, по справі встановлено, що з врахуванням матеріального стану позивача, стану здоров"я останньої та сина ОСОБА_5, і відповідно стану здоров"я відповідача та його матеріального стану, вимоги позивачки про збільшення розміру стягуваних аліментів на утримання дитини є частково обґрунтованими, а тому позов слід задовольнити частково.
3
Згідно зі ст.81, 88 ЦПК України, судові витрати у формі судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, слід покласти на відповідача. Оскільки 1% від задоволеної суми позову є меншою трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, то державне мито становитиме 51 гривню.
Керуючись ст.ст. 10,11, 60,212, 214-215, ЦПК України, на підставі ст.ст. 180, 192 СК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя АДРЕСА_1 в користь ОСОБА_7, на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 1/3 частки зі всіх видів заробітку (дохрду) щомісячно, починаючи від дня набрання чинності рішенням суду і до його повноліття, однак мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків передбачених статтею 184 СК України.
Стягнути з ОСОБА_3 в користь держави 51 (п'ятдесят одну) гривню судового збору та 7 (сім) гривень 50 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
В решті позову відмовити за безпідставністю вимог.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 -денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.