Справа №1-722/07
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2007 р. Святошинський районний суд м. Києва в складі головуючого судді Сержанюка А.С., з участю секретаря Жук О.В., прокурора Свєчнікової-Гамілякової В.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с Тарасівки Києво-Святошинського району Київської області, українця, громадянина України, освіта середня, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 раніше не судимого,
за 309 ч. 1 КК України ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 10.09.2007 року, приблизно в 12 годин 30 хвилин, з метою придбання наркотичного засобу для особистого вживання, автомобілем таксі прибув в с Білогородка Києво-Святошинського району Київської області, де зустрівся з невстановленою слідством особою, у якої за 200 грн. незаконно придбав наркотичний засіб, який знаходився в медичному шприці, місткістю 6 мл.
Сховавши вказаний медичний шприц з незаконно придбаним наркотичним засобом у ліву внутрішню кишеню своєї куртки і, зберігаючи його при собі без мети збуту, ОСОБА_1 цього ж дня автомобілем таксі перевіз його до м. Києва.
Коли ОСОБА_1 10.09.2007 року, приблизно в 14 годин 10 хвилин, знаходився біля будинку №125 по пр. Перемоги в м. Києві, то він був затриманий працівниками міліції, які виявили та вилучили у нього в лівій внутрішній кишені куртки медичний шприц, місткістю 6 мл., з рідиною жовто-коричневого кольору, масою 2,62 гр.
Згідно висновку хімічної експертизи №199їх від 26.09.2007 року, подана на дослідження рідина жовто-коричневого кольору, масою 2,62 гр., яка знаходиться в медичному шприці, місткістю 6 мл., вилученому в ОСОБА_1, є ацетильованим опієм, вагою в перерахунку на суху речовину, рівною 0,18 гр., який згідно постанови Кабінету Міністрів України №770 від 6 травня 2000 року «Про затвердження Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», «Списку №1 особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено», «Таблиці 1», є особливо небезпечним наркотичним засобом.
Таким чином, ОСОБА_1 незаконно придбав, перевіз та зберігав наркотичний засіб, без мети збуту, тобто своїми умисними діями скоїв злочин, передбачений ст. 309 ч. 1 КК України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю і підтвердив встановлені судом обставини незаконного придбання, перевезення і зберігання, без мети збуту, наркотичного засобу і, при цьому, не оспорював його вагу та висновки експерта.
Винність підсудного підтверджується, крім повного визнання ним своєї вини,
сукупністю досліджених по справі доказів.
Так, місце, час скоєння діяння, факт знаходження та вилучення у підсудного наркотичного засобу підтверджується протоколом огляду, виявлення та вилучення ( а.с. 5 ), висновком експерта № 1991х від 26.09.2007 р. ( а.с. 40-41 ).
Названі докази та висновки експерта не викликають у суду сумнівів щодо їх достовірності, оскільки вони не супереч.1иві між собою і повністю підтверджуються як доказами по справі так і показами самого підсудного.
Суд, дослідивши зібрані по справі докази, оцінивши їх в сукупності, прийшов до висновку про винність підсудного в скоєнні встановленого судом кримінально-караного діяння та правильності кваліфікації його дій за ст. 309 ч.1 КК України, оскільки ОСОБА_1 незаконно придбав, перевіз і зберігав наркотичний засіб без мети його збуту.
При обранні йому міри покарання, судом враховується характер та ступінь тяжкості, суспільної небезпеки скоєного, особистість та характеристика підсудного, склад його сім'ї, стан здоров'я як його самого, так і членів сім'ї.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного, судом визнаються щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, відсутність будь-якої шкоди.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку, що для досягнення мети покарання, виправлення підсудного, йому необхідно призначити покарання у вигляді позбавлення волі, строком 1 рік 6 місяців.
Однак, на підставі ст. 75 КК України, суд вважає за можливе виправлення підсудного без відбування покарання, виходячи із тяжкості злочину, особи винного та інших обставин по справі, в силу чого необхідно його звільнити від відбування покарання з випробуванням на 1 рік.
Керуючись ст.ст. 323 - 324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним за ст. 309 ч. 1 КК України і призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі строком 1 ( один ) рік 6 ( шість ) місяців.
На підставі ст.ст. 75, 76 КК України, звільнити ОСОБА_1 від
відбування призначеного покарання з випробуванням іспитовим строком в 1 ( один
) рік з покладенням на нього обов'язку не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти вказані органи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Міру запобіжного заходу йому залишити попередню - підписку про невиїзд.
Речові докази по справі - наркотичний засіб, що знаходиться в медичному шприці, місткістю 6 мл. - знищити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
уродженця с Тарасівки Києво-Святошинського району Київської області, зареєстрованого
та проживаючого в АДРЕСА_1 на користь НДЕКЦ при
ГУМВС України в м. Києві на р/р 35226002000466, код 25575285, банк одержувача: УДК
в Київській області, МФО 821018, за проведення хімічної експертизи з приміткою
„Послуги експерта" - 423,70 грн.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва протягом 15 діб з
моменту його проголошення.