ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" жовтня 2006 р. Справа № 9/134
Суддя господарського суду Чернівецької області Чорногуз Михайло Георгійович
розглядаючи справу
за позовом Приватний підприємець ОСОБА_1
до відповідача Кіцманська районна державна адміністрація
Третя особа: на стороні відповідача без самостійних вимог приватний підприємець ОСОБА_2
про визнання протиправними розпорядження від 10.01.06р. № 7 та від 01.03.06р. № 166 і їх скасування
за участю представників:
позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_3 доручення від 30.03.2006 року.
відповідача: нач. відділу Цимбалюк Я.Я. довіреність № 21/21-292 від 19.09.2006 р.нач. юр. відділу Бойда Г.В. довіреність № 21/21-291 від 19.09.2006 р
третьої особи: приватний підприємець ОСОБА_2
секретар судового засідання: Марущак Ілля Васильович
За клопотанням позивача проводиться технічна фіксація судового процесу.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся із позовною заявою про визнання протиправними розпорядження Кіцманської райдержадміністрації НОМЕР_1 та НОМЕР_2.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач у відзиві та його представники та представники третьої особи, в судовому засіданні заперечують проти позову посилаючись на правомірність прийняття спірних розпоряджень.
В судовому засіданні 27 жовтня 2006 року за клопотання сторін відповідно до п. 2 ст. 150 КАС України була оголошена перерва до 30 жовтня 2006 року.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява та заперечення проти позову, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив наступне.
ХІV сесія Кіцманської районної Ради ХХШ скликання своїм рішенням НОМЕР_3 “Про передачу в оренду земель водного фонду на території Лашківської сільської ради”, вирішила “п. 1 Надати громадянину ОСОБА_1 в оренду земельну ділянку із земель водного фонду (гідротехнічні споруди та прибережні захисні смуги) орієнтовною площею 15,0 га, яка розміщена на території Лашківської сільської Ради, для риборозведення та сінокосіння терміном з 1 січня 2000 року по 31 грудня 2005 року
Пунктом 2 цього ж рішення зобов'язано позивача в 10-ти денний термін від дня прийняття рішення районної ради замовити в землевпорядній проектній організації виготовлення необхідної проектно-технічної документації по відведенню земельної ділянки в натурі та в 10-ти денний термін після встановлення меж земельної ділянки на місцевості укласти договір оренди з орендодавцем - Кіцманською районною радою.
Відповідно до Земельного кодексу України від 13.03.1992 року (діючого на той час) тимчасове користування землею, в тому числі на умовах оренди, оформляється договором. Приступити до використання землі землекористувачі мають право після оформлення та державної реєстрації договору оренди.
Згідно Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 року № 161-ХІУ (діючого на той час) оренда землі - це засноване на договорі строкове, платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності, орендарі набувають права на оренду земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, цим та іншими законами України та договором оренди землі (ст.ст.3, 7 Закону).
Згідно ст.13 цього ж закону (діючого на той час) невід'ємною частиною договору оренди є план (схема) земельної ділянки. Орендар має право приступити до використання земельної ділянки після державної реєстрації договору оренди.
Наданий позивачем договір від 5 січня 2000 року, укладеного між колгоспом ім. Крикливця і гр. ОСОБА_1, не має юридичної сили і не може буди доказом по справі, оскільки в ньому відсутні істотні умови, він укладений з порушенням вимог чинного законодавства та з перевищенням повноважень ( колгосп не міг бути орендодавцем землі яка не належала йому на праві власності).
Посилання позивача на те, що він добросовісно, відкрито і безперервно володіє і користуюся ставками з 2000 року по даний час не може бути прийнято до уваги оскільки позивач не виготовив необхідної документації (плану (схеми)), не було встановлено меж земельної ділянки в натурі, підстав для укладення договору оренди земельної ділянки водного фонду не було і як наслідок між позивачем і районною радою не виникло ніяких відносин оренди земельної ділянки. Тому, районна державна адміністрація не припиняла оренди, бо її не було.
Розпорядженням Кіцманської районної державної адміністрації НОМЕР_1 приватному підприємцю ОСОБА_2 надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання договору оренди земельної ділянки водного фонду орієнтовною площею 25,60 га для риборозведення та сінокосіння, що розміщена в адміністративних межах Лашківської сільської ради ( за межами населеного пункту). А розпорядженням Кіцманської РДА НОМЕР_2, затверджено технічну документацію із землеустрою та надано в оренду п\п ОСОБА_2 земельну ділянку водного фонду площею 24,6945 га.
Згідно із ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд у встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 1, п. 4 ст.70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування. Суд виходить з того, що підтвердженням укладення договору оренди землі є безпосередньо договір оренди підписаний обома сторонами.
Згідно п. 4 частини третьої статті 129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, відповідач не надав доказів, які б з достовірністю підтверджували доводи, викладені в позові, та обґрунтували неправомірність прийняття оскаржених розпоряджень.
Розпорядження Кіцманської райдержадміністрації НОМЕР_1 та НОМЕР_2, прийняті на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі ст. ст. 11, 22, 60, 79 Земельного кодексу України, в редакції від 13 березня 1992 року, ст. 17, 58, 93, 124, 186 та п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України від 25.10.2001 року № 2768-ІІІ ( з послідуючими змінами та доповненнями), ст.. 4, 15, 16, 18 Закон України “Про оренду землі” та керуючись ст. ст. 2, 69, 70, 71, 86, 94, 160-163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. У позові відмовити.
2. Скасувати заходи забезпечення позову, у вигляді зупинення дії оскаржуваних рішень та зобов'язання утриматися Кіцманську РДА від вчинення будь-яких дій відносно предмету спору, застосовані ухвалою від 5 вересня 2006 року.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.Г. Чорногуз